Poháry - Memoriál Jana Burgera 2013

28.07.2013 10:11

 

Oproti letům minulým, kdy průběh přítočenských pohárů omezovalo deštivé počasí a zaplavené hřiště, bylo letos pro změnu pro hráče problematické vydat ze sebe maximální fotbalové výkony v záplavě slunečních paprsků a teplotách blížících se 40 stupňům Celsia.

 

 

Sobota 27.7.2013

Dobrovíz – Červený Újezd 0:4 (0:2)

Tým Dobrovíze nedorazil do Přítočna rozhodně ve 100% sestavě, kdežto soupeř přistoupil k zápasu velmi zodpovědně. Už z předzápasové rozcvičky se mohl předvídat výsledek zápasu. Běhavý a chytře kombinující tým Č.Újezda nadělil statečně bojujícímu soupeři v každém poločase po dvou gólech a s přehledem si vybojoval účast v nedělním finále.

Velké Přítočno – Doksy 2:0 (1:0)

Domácí tým si na soupeře z vyšších soutěží poslední dobou hodně věří a tak si na sobotní utkání nalosoval tým Dokes. Ač se tomu někteří diváci podivovali, vedení klubu přesně vědělo, proč tomu tak bylo. Doksy začaly zápas hodně zhurta a evidentně chtěly zápas rozhodnout hned v jeho úvodu a pak šetřit síly na nedělní finále. Několik gólů také mohly Doksy vsítit, ale v růžovém dresu chytající T.Nedvěd (a lá J.L.Buffon) byl rozhodně proti a skvělými zákroky držel na svém kontě nulu. Když se pak před poločasovým hvizdem prosadil za domácí skvělou razantní dorážkou P.Senko, začalo Doksům docházet, že zápas pro ně rozhodně snadným nebude. Ve druhé půli navíc Přítočno ještě přidalo na kombinacích a hra se minimálně vyrovnala. Skóre pečetil po kličce brankáři Šiler a domácí se mohli radovat z dalšího skalpu týmu hrajícího krajské soutěže.

Sestava SK VP:

Nedvěd

Pavlíček, Jícha, Feda, Pletánek (60´ Pípal)

Senko P., Zieber, Holeček, Senko L. (75´ Pucholt M.)

Křivánek, Šiler

Góly za SK VP: Senko P., Šiler

 

 

Neděle 28.7.2013

Zápas o 3. místo:

Dobrovíz - Doksy 0:4 (0:1)

Byť Doksy přijely odehrát zápas s mixem borců svého A a B týmu, na Dobrovíz to stačilo a v pekelném vedru si poměrně snadno zajistily 3. místo v turnaji.

Finále:

Velké Přítočno – Červený Újezd 2:2 (2:1) pen. 5:3

Oproti boji o 3. místo neměl finalový zápas tak jednoznačný průběh a nabídl zajímavý fotbal, při kterém se chvílemi i docela slušně jiskřilo. Na trefu hostů reagovalo Přítočno Jíchou proměněnou penaltou po faulu na pronikajícího P.Senka, který měl prsty i ve druhém gólu, kdy dobíhal malou domů na hostujícího brankáře. Ten míč ale vůbec netrefil a míč se dokutálel zcela nečekaně až za brankovou čáru. Druhá půle se hrála hodně od podlahy, nechyběly ale ani pěkné akce. Když už se zdálo, že Přítočno konečně po letech vyhraje svůj pohár, rozehrával Č.Újezd trestňák a co čert nechtěl, míč zapadl pod tělem brankáře Skleničky k pravé tyči. Rozhodnout tedy musely penalty. V nich ale domácí prokázali pevné nervy a postupně skórovali Jícha, Zieber, Šiler, Jiránek i Holeček. A protože hosté ve třetí sadě penaltu neproměnili, mohla naplno propuknout domácí radost. Vítězná trofej zůstává doma - v Přítočně!!!

Sestava SK VP:

Sklenička

Pavlíček, Jícha, Feda, Senko L.

Senko P., Zieber, Holeček, Pucholt M. (45´ Jiránek)

Junek, Šiler

Góly za SK VP: Jícha, vlastní

 

Celkové pořadí:

1. Velké Přítočno

2. Červený Újezd

3. Doksy

4. Dobrovíz

 

Nejlepší hráč finalového utkání:

Patrik Senko (Velké Přítočno)