Pálení čarodějnic 2014

03.05.2014 14:02

 

Pálení čarodějnic – středa 30.4.2014

 

Již poosmé v řadě organizovalo fotbalové SK Velké Přítočno ve spolupráci s obcí pálení čarodějnic v areálu hřiště a „Sokoláku“ a protože se oproti minulým letům vydařilo vcelku i počasí, lze akci opět považovat za více než vydařenou.

Celý den svítilo pěkně sluníčko, panovalo bezvětří a konečně po letech ani dešťová kapka. Prostě jarní počasí jak se patří. A tomu také odpovídal počet účastníků akce, jíž navíc předcházelo přátelské utkání naší přípravky. Zatímco se malí fotbalisté ještě převlékali do suchého, na dětském hřišti se již připravoval oheň na opékání buřtů. Každé dítě dostalo zdarma buřta, chléb a půlku tácku (šetříme :-)). Když byly žaludky dětí řádně zaplněny, mohlo dojít k velkolepému soutěžení, resp. plnění různorodých úkolů na asi 13 stanovištích rozmístěných po Sokoláku. Všemu dění z výšky přihlížela čarodějnice, jejíž čas se nezadržitelně krátil. Soutěžní úkoly byly opět velmi pestré a poděkování za jejich přípravu a realizaci patří jako každý rok našim drahým polovičkám. Sportovně-znalostní zápolení pak vyvrcholilo u živé čarodějnice, která z čistě čarodějnických přísad (kost, prasečí rypáček, ocásek, ucho, lektvary, …) pomocí zaklínadel a dětmi vyřčených kouzelných slov vyčarovala hrnec plný sladkostí, o které se děti podělily. A protože se už začínalo pomalu stmívat, děti si rozsvítily lampiony a trpělivě čekaly na zažehnutí hranice.

Zkušeně vystavená hranice vzplála jako každý rok absolutně bezproblémově a děti, a koneckonců i dospělí, mohli přihlížet, jak čarodějnice pomalu mizí v plamenech.

Následovala volná zábava s živým doprovodem skupiny místních hudebníků „CoChcem“ nejdříve u samotné hranice a pak pod střechou u občerstvení na fotbalovém hřišti.

S povděkem nutno kvitovat, že i přes poměrně značný počet návštěvníků a značnou konzumaci nápojů, a to nejen nealkoholických, se celá akce obešla bez zásadnějších problémů.

 

 

Několik snímků z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

-JaH-