Pálení čarodějnic 2011

08.05.2011 12:03

 

Pálení čarodějnic – sobota 30.4.2011

 

Popáté v řadě organizovalo naše fotbalové SK v areálu hřiště pálení čarodějnic a početná účast především dětí, ale i jejich rodičů a dospělých vůbec, ukazuje, že akce je to velmi oblíbená.

Děti si mohly na malém ohníčku opéct buřty, které jim byly zdarma rozdávány s přispěním restaurace „U Bambitky“. Obdivovat mohly nádherně vyvedenou čarodějnici a když už se šeřilo, mohly v rámci lampionového průvodu rozděleny do týmů soutěžit a ze získaných indicií skládat tajenku, která jim měla napovědět, kde je ukryt velký sladký poklad. Soutěže vyvrcholily pod samotnou čarodějnicí, která v pytli schovaném pod její sukní ukrývala kufr plný dobrot. Děti byly spravedlivě o sladkosti poděleny a mohl nastat hřeb večera – zapálení hranice s čarodějnicí.

Jako vždy nebyl se zapálením kvalitně připravené hranice problém, a tak během několika minut čarodějnice vzala před vyvalenýma očima dětí za své.

Lidé si pak mohli vybrat, zda budou sedět a popíjet u ohně nebo si zabroukat nějakou tu písničku za doprovodu živé hudby, která vyhrávala ještě dlouho po půlnoci.

A protože výhrůžky meteorologů o bouřkách a větru se vyjma krátkého nočního deštíku nenaplnily, bylo možné považovat akci za velmi vydařenou, k čemuž rozhodně přispělo i to, že se obešla bez jakýchkoliv problémů i přes poměrně intenzivní konzumaci alkoholických nápojů.

Několik snímků z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

-JaH-