Neuměřice „B“ - Velké Přítočno „B“ 1:5 (1:0)

01.04.2018 22:37

Neděle 1.4.2018, IV. tř. sk. A, hřiště Slatina

Do „Galerie mimořádných výkonů“ se zcela jistě zapsalo utkání hrané na hřišti ve Slatině mezi domácími Neuměřicemi „B“ a hostujícím SK Velké Přítočno „B“. Z různých důvodů se totiž hostujících hráčů sešlo pouze 10, včetně brankáře, a to ještě musel do zápasu naskočit trenér Ladislav Studnička (nar. 1960) a „kolenista“ Míra Dušek (nar. 1973, v podstatě ještě „mladík“). Ani další hráči základního kádru Přítočna nebyli zrovna „dorostenci“; jmenovat lze např. Vencu Kejhu (nar. 1964), Přemka Janouše (nar. 1966), Jardu Hráského (nar. 1969), Mílu Musila (nar. 1975) a samozřejmě i brankáře „Méďu“ Tomáše Nedvěda (nar. 1972).

První půle skončila z pohledu domácích 1:0, kteří se už v 9. minutě dostali do vedení a vypadalo to (i díky podpoře větru) na nehezký výsledek (z pohledu hostujícího Přítočna). Ze hry totiž musel ještě k tomu odstoupit díky naraženému kolenu Míra Dušek a Přítočno půli dohrávalo pouze s osmi hráči v poli.

Poločasový rozbor zápasu ale přítočenské do druhé půle psychicky povzbudil… a na hřišti se začaly dít věci!

Ondra Měkota začal „bourat“ domácí obránce a připravoval duu Studnička/Popelka jednu šanci za druhou. Vyrovnání se přítočenští dočkali v 62. minutě, když už výše jmenovaný Ondra Měkota našel před brankou číhajícího Ládu Studničku a ten se z metru nemýlil. Ještě veseleji bylo ovšem v 72. minutě, když přítočenské poslal do vedení Lukáš Popelka. Své rychlosti využil Lukáš i o sedm minut později, aby zvýšil už na 1:3. Doslova hrdinským doklepnutím na hranici sebeobětováníse pak zvýšil skutečný „HRDINA DNE“ Láda Studnička v 80. minutě - 1:4. Hřebíček do rakve neuměřickým pak ještě zatloukl v 89. minutě svým třetím gólem v zápase Lukáš Popelka - 1:5. Neuměřice pak rozehrávku po pátém obdrženém gólu provedli odkopem míče do šaten a pískal se konec neskutečného zápasu, který se do mysli všech zúčastněných přítočáků zapíše zcela jistě hóóódně hluboko! A to je krásné…