08.09.2021 07:18

TJ Baník Lubná – SK Velké Přítočno „A“ – 3:3 (1:0)

Neděle 5.9.2021, 17:00 hod., I.B třída

V divokém zápase bylo na víc, ale „neprohra“ se bere.

Zápas mělo od jeho počátku pod kontrolou Přítočno, které zatlačilo domácí na jejich obrannou polovinu a kontrolovalo míč po většinu času. První velkou příležitost ke vstřelení gólu měl po rohovém kopu Blecha, hlavou však těsně minul. Do šance se zleva dostal i Slánský, ale jemu zase míč při pokusu o střelu nesedl, tak jak by měl. Hra se pak dostala do fáze, kdy i domácí začali zlobit a zahrál si proto i přítočenský gólman Smrkovský. Čisté konto však do poločasu neudržel, když ho ve 43. minutě nechala obrana na pospas dvěma útočníkům Lubné – 1:0.

Přítočno rozhodně mělo na to s výsledkem během druhých 45 minut něco udělat. Stalo se ovšem to, co si přálo nejméně, tj. podruhé inkasovat. Opět nedůsledná obranná hra Přítočna, nikým nehlídaný hráč v malém vápně a v 50. minutě to bylo 2:0. I tak se ale Přítočno nevzdalo, místo Slánského s bolavými zády naskočil do hry Holas a začaly se dít věci. 55. minuta – trma vrma ve vápně domácích a chytré Holasovo prošťouchnutí míče za záda domácího  gólmana – 2:1. 69. minuta – opět Holas a dorážka Holečkovy přihrávky – 2:2. 75. minuta – sám Holeček si vychutnal domácího gólmana, kterému při samostatném průniku naznačil tělem přihrávku doprava, místo toho však lišácky zakončil k levé tyči – 2:3. Už to vypadalo, že domácí tým je v rozkladu, když Přítočno neuhlídalo jediného nebezpečného hráče domácích (14 – Varyš) a ten po úprku přes celou půlku razantní střelou srovnal na konečných 3:3.

Na jednu stranu se může zdát být remíza ztrátou, ale na druhou stranu je nutné ocenit vnitřní sílu přítočenského týmu, který dokázal smazat dvoubrankové manko na soupeřově hřišti.