Lubná - Velké Přítočno „A“ – 3:0 (1:0)

30.09.2019 19:43

Sobota 28.9.2019, 16:00 hod., I.B třída

Dárek k posvícenským oslavám v Lubné.

Přítočno vyhovělo žádosti Lubné, aby byl zápas odehrán na lubenském hřišti, kde se po zápase slavilo posvícení. Domácí měli doposud v tabulce 0 bodů, takže přítočenští mohli doufat v nějaký ten bodový zisk. Určitě by se hodil. Už v 11. minutě ale domácí dali najevo, že večer chtějí kromě již zmíněného posvícení slavit i první vítězný zápas v sezóně. Po rohovém kopu totiž zůstal na rohu vápna nikým nehlídaný domácí hráč, který měl dost času si přetažený centr zpracovat, navést na střelu a vystřelit. Střela sice přesná nebyla, ale teč ve skrumáži na malém vápně míč usměrnila do tyče a od ní do branky - 1:0. Ve 33. minutě mohl gólově odpovědět Šiler, ale v jasné gólové příležitosti selhal, když mu míč od nohy kousek odskočil, což stačilo domácímu gólmanovi na to, aby následnou střelu vykryl. Druhá půle se vyvíjela obdobně jako ta první - v 52. minutě totiž domácí využili dalšího rohového kopu k dalšímu gólovému zápisu, to když nikým neatakovaný domácí Trejbal (jeden z nejmenších hráčů na hřišti) hlavou z hranice malého vápna rozvlnil síť za Svobodou podruhé. Teprve stav 2:0 „motivoval“ hostující Přítočno ke zvýšení obrátek a to si začínalo vypracovávat jakous takous herní převahu. Do té doby totiž hráli hosté více než zakřiknutě, bez týmové spolupráce, nasazení a jako by se hráči na hřišti viděli poprvé. Optická herní převaha sice nějaké šance přinesla, ale zakončení bylo až do konce zápasu bezzubé. Domácí naopak trestali dalším rohovým kopem v 89. minutě naivitu přítočenského bránění, když opět Trejbal z téhož místa, tentokráte ještě snadněji nohou, skóroval podruhé a stanovil výsledek zápasu, který svou úrovní dosahoval stěží parametrů III. třídy, na konečných 3:0.