28.09.2020 18:40

TJ Baník Lubná – SK Velké Přítočno „A“ – 1:4 (1:2)

Neděle 27.9.2020, 16:30 hod., I.B třída

Tak to konečně klaplo!!!

Po smolné prohře v minulém kole s Jedomělicemi, kdy výkon přítočenských už snesl bétřídní měřítka a jen stále vázla koncovka, si už tým více věřil a jeho výkon se ještě zlepšil. Od úvodních minut zápasu bylo Přítočno na hřišti sebevědomější a herně mnohem výš než domácí. Navíc už v 6. minutě mohl na hrotu hrající Šiler vsítit gól do domácí branky po skvělé přihrávce Slánského. Domácí hráči ale překazili Šilerovi gólovou radost, když míč ze zívající branky zázračně vyrazili. Od 10. minuty ale přeci jen hosté vedli, a to díky Popelkově individuální akci, kterou má sice v každém zápase, ale nyní si „chladnokrevně“ poradil s vyběhnuvším gólmanem a bylo to 0:1. I nadále hosté až překvapivě dobře kombinovali, na levé straně slušně zatahoval míč do předbrankového prostoru opakovaně Slánský a domácí se do hry dostávali jen velmi sporadicky, a to především dlouhými nákopy do prostoru za hostující obranu. Tato jednoduchá herní varianta ale na přítočenské platila a hra se hned více než vyrovnala. Několikrát musel zasahovat Svoboda tváří v tvář samostatně nabíhajícím útočníkům Lubné. V 17. minutě už ale nedokázal zareagovat na překvapivou střelu z úhlu a bylo vyrovnáno. Ve 37. minutě se navíc hostům boj o první body v soutěži notně zkomplikoval, když brankář Svoboda chtěl povyběhnout pro míč na velké vápno, píchlo mu v lýtku a byl to pro něj konec v zápase. Do branky si tak musel stoupnout do té doby pravý záložník (ovšem s gólmanskými zkušenostmi) Smrkovský. A hned po pár minutách v brance už musel čarovat a likvidovat další samostatný náběh domácího útočníka. Zápas se zlomil ve 45. minutě, kdy Přítočno zahrávalo rohový kop. K míči na rohu malého vápna se dostal Kuba a i když první střelu opřel pouze do tyče, pak od Dáni přistrčený míč poslal nekompromisně pod břevno a byl z toho gól do šatny – 1:2.

Ani po přestávce přítočenští nepovolili a šli si nekompromisně pro 3 body. V 57. minutě se Šiler ve slibné příležitosti sice dostal ze střeleckého úhlu, brilantní přihrávkou ovšem našel nabíhajícího Slánského a ten se z malého vápna nemýlil – 1:3. Radost si pak zopakoval ještě v 70. minutě, kdy gólově zakončil vybídnutí do samostatného náběhu na branku – 1:4. Hosté si pak sice vytvořili několik příležitostí ke korekci výsledku, ale Přítočno už závěr zápasu zvládlo a vítězstvím potvrdilo stoupající výkon týmu a zvedající se herní sebevědomí. Jen tak dále!