Lidice - Velké Přítočno „A“ - 4:1 (2:1)

14.04.2019 10:03

Sobota 13.4.2019, 16:30 hod., okresní přebor

Takový výkon týmu Přítočna na čelo tabulky stačit nebude!

K napodobení výsledku z podzimu, kdy Přítočno doma porazilo Lidice výsledkem 2:0, nasměroval vedoucí tým okresního přeboru už ve 12. minutě Jícha, který vyslal zkušební střelu na domácí branku z dobrých 30 metrů a ta z nenadání skončila za zády překvapeného lidického gólmana - 0:1. Tím ovšem gólové představení ze strany Přítočna skončilo a po zbytek zápasu se mohly z gólů radovat pouze domácí Lidice. Ty hrozily chytrými kombinacemi i rychlými individuálními průniky, zatímco hra Přítočna byla těžkopádná, bez nápadu, bez překvapení. Nedařilo se zpracování míče, přihrávky a ani řešení herních situací hráčům nevycházelo, tak jak by mělo. Když se měla volit přihrávka, zvolila se individuální akce; když se mělo s míčem v klidu postupovat vpřed, volila se zbrklá přihrávka, atd. Nemohlo tak přijít nic jiného, než trest. A to se stalo v 39. minutě. Po chybné „rozehrávce“ L.Senka se do zcela otevřené obrany rozběhl domácí Vysloužil, ve vápně si obhodil bránícího Jíchu, střelou do vinglu nedal Nedvědovi šanci a bylo srovnáno. Ještě o něco hůře pak bylo hned ve 43. minutě, když Radosta zkušeně z jedné poslal placírkou míč do vápna rozběhlému Kubátovi a ani ten se nemýlil - 2:1. Bohužel ani druhá půle nepřinesla ze strany Přítočna herní oživení. Trápení pokračovalo a vůle po zvrácení skóre rozhodně nevyzařovala ze všech přítočenských hráčů. I tak ale Přítočno mohlo srovnat. Rozhodně největší příležitost k tomu měl Měkota. Jeho samostatnou útočnou akci ale vychytal gólman Zach. Prakticky hned z protiútoku domácí opět trestali a zásluhou Kubáta po bleskurychlé akci a stříleném centru před branku zvýšili náskok na 3:1. Hra ale byla jinak v tu dobu už rozkouskovaná a neměla vůbec žádný spád, natož krásu. Třešínkou na dortu pro domácí pak byl ještě gól v 90. minutě, kdy centr z levé strany prodloužil za Nedvědova záda opět Vysloužil.

Výsledek 4:1 je pro Přítočno sice krutý, ale snad bude pro hráče, kteří bojují o udržení vedení v tabulce okresního přeboru jakousi výstrahou a ponaučením, že takto by to nešlo…

Nedvěd

Senko P., Jícha, Kuba, Senko L. (67´ Měkota)

Salyuk, Holeček D., Snovický, Slánský

Šiler, Popelka

12´      Jícha              0:1