Libušín - Velké Přítočno „A“ – 3:3 (0:2)

03.06.2012 10:45

Sobota 2.6.2012, 17:00 hod., okresní přebor

První poločas vyzněl vcelku jasně pro s přehledem hrající Přítočno. To si vytvořilo celou řadu slibných příležitostí, ale pokořit libušínskou obranu se podařilo Jíchovi až z penalty, kterou zařídil faulem na svou osobu samostatně pronikající Holeček. Domácí se dostávali před Nedvědovu branku sporadicky, i když několik zákroků musel hostující gólman předvést, aby udržel poločasovou nulu. Když si pak domácí obránce tělo na tělo s atakujícím Jíchou dal hlavou vlastní gól, vypadalo to, že je o osudu zápasu rozhodnuto.

Chyba lávky, uspokojení z výsledku a několik školáckých chyb v obraně Přítočna vedlo k dramatu až do poslední minuty zápasu. Domácí po rychlé křídelní akci a přesném pasu před branku korigovali na 1:2, což jim vlilo čerstvou krev do žil a začali být mnohem aktivnější než v první půli. Pak je sice trochu zchladila krásná souhra Přítočna na pravé straně, z níž resultoval centr a Holečkovo zvýšení skóre na 1:3. Následně ovšem tým Přítočna upadl definitivně do jakési letargie a vyhraný zápas v poslední čtvrthodince zcela nepochopitelně ztratil. Varování přišlo již po Duškově váhání z rozehrávkou, kdy mu útočník balón vypíchl a jeho střela z šestnáctky šla jen těsně mimo. Chyby jako přes kopírák se pak dopustil i Pavlíček, Kopřivova střela však již skončila v brance – 2:3. Tlak domácích narůstal a chaotická hra Přítočna nenašla proti tomuto tlaku účinnou obranu. 5 minut před koncem tak přišla kombinace domácích na hranici vápna, přistrčení do strany, nedovolený atak bránícího Duška a penalta – 3:3. Na obou stranách pak ještě nějaké náznaky šancí byly, skóre se ale již nezměnilo.

Přítočno si tedy splnilo svůj předzápasový cíl – bodovat a s definitivou zapomenout na sestupové starosti. Realizační tým i hráči samotní však těžko zkousávali úplně zbytečnou ztrátu dvou bodů. Pro domácí jeden bod nic neřeší a dále musí řešit problémy spojené s hrozbou sestupu.

Nedvěd

Dušek, Hráský, Pavlíček (ŽK), Pletánek

Šilhan (80´ Pípal), Zieber, Jícha, Senko L. (70´ Vitai)

Holeček, Šiler

20´ Jícha            0:1

30´ vlastní          0:2

65´ Holeček       1:3