Kročehlavy - Velké Přítočno „A“ – 3:4 (1:3)

03.06.2018 10:56

Sobota 2.6.2018, 17:00 hod., okresní přebor

Složitá cesta za definitivou záchrany soutěže!

Po domácí prohře se Slovanem Kladno v minulém kole si Přítočno zbytečně zadělalo na problém s definitivou záchrany soutěže, takže na Kablovce bylo potřeba bodovat stůj co stůj, i když všem bylo jasné, že na kročehlavském „letišti“ to vůbec snadné nebude. Přesto Přítočno vykročilo do zápasu rázně, když se brankářem podběhnutý centr propadl až k nohám Jíchy a ten už v 9. minutě nezaváhal a poslal hosty do vedení. Z centru padl i další gól zápasu, tentokrát však za Svobodova záda. Rohový kop zahraný na zadní tyč nekompromisní hlavičkou k tyči přetavil ve vyrovnání domácí Ferneza. Remíza však trvala pouhé 3 minuty a Přítočno šlo opět do vedení. V 21. minutě si totiž doslova pohrál s domácí obranou Šiler, zahrál i na housličky gólmana Pagáče a Přtočno opět vedlo - 1:2. Ještě veseleji bylo o 10 minut později. Po krásné kombinaci našel Popelka rozběhnutého Kasíka, ten si míč prostrčil kolem gólmana a do prázdné branky už nebyl problém skórovat - 1:3. A to už vypadalo nadějně… Těsně před koncem poločasu se situace ale poněkud zkomplikovala. Po souboji Svobody s domácím útočníkem se nejdříve pískala penalta. Po protestech přítočenských byl sice střet vytažen před šestnáctku, ale za úmyslnou ruku mimo vápno dostal Svoboda červenou kartu a do branky se tak musel postavit hráč z pole - postu gólmana se tedy zhostil P.Senko. Z trestňáku nakonec nic nebylo (střela šla vedle branky), ale před přítočenskými hráči stál nelehký úkol - udržet proti mladému a pohyblivému týmu Kročehlav náskok v deseti ještě celý druhý poločas. Urputnou obrannou hrou s občasnými brejkovými hrozbami se to dařilo až do 63. minuty. To P.Senko poprvé kapituloval a stav 2:3 už byl kritický. Někdy i s trochou štěstí se pak dařilo odvracet další útočné snahy domácích, ale pořád tu byl náskok jednoho gólu. V 84. minutě navíc využilo Přítočno otevřené kročehlavské obrany, do které si sběhnul Kasík a domácí jej dokázali zastavit jen za cenu faulu na hranici vápna. Trestný kop se rozhodl zahrát Jícha a díky tomu, že se mu postavená zeď rozestoupila a lehce míč tečla, gólman neměl šanci a hosté vedli 2:4. A to už bylo o mnoho veselejší stav. V 93. minutě sice domácí zkorigovali na 3:4, ale na víc už čas neměli. Pískal se konec a Přítočno vybojovalo velmi, velmi, velmi důležité 3 body!!!

Svoboda (ČK)

Senko P., Hráský, Jícha, Feda

Kasík, Popelka, Holeček D. (ŽK), Senko L. (86´ Freivalt)

Šiler (81´ Holas (ŽK)), Salyuk

9´        Jícha  0:1

21´      Šiler    1:2

31´      Kasík  1:3

84´      Jícha  2:4