Klobuky - Velké Přítočno „A“ – 1:2 (0:1)

11.10.2015 09:30

Sobota 10.10.2015, 16:00 hod., okresní přebor

Famózní týmový výkon a tři body putovaly do Přítočna!

Přítočno zajíždělo do Klobuk, druhého týmu okresního přeboru se skvělou obranou a ještě lepším útokem, sice s respektem, ale současně i s vírou v možný bodový zisk. Taktika proto byla jednoznačná – soustředěný výkon celého týmu při obranné činnosti a „chytrá“ hra dopředu. A to se i dařilo poměrně úspěšně plnit, byť drobných mezírek v obraně přítočenských využívali domácí ke smrtelným ztečím hostující branky. V ní ovšem stál Svoboda, který jakoby měl v sobě magnet na míč a i ty sebevětší šance hbitých domácích útočníků likvidoval jako na běžícím páse. První hrozbou na sebe Přítočno upozornilo ve 20. minutě gólovou šancí Salyuka, který z ostrého úhlu přestřelil v podstatě již prázdnou domácí branku. Co se nepovedlo Salyukovi, napravil ve 31. minutě Pohlot. Ten byl, kde měl být, a z malého vápna dorazil míč do branky, když využil souboje Jíchy s domácím brankářem, jemuž se míč nepodařilo přes hlavičkujícího Jíchu vyboxovat daleko od branky, ale jen tak do něj plácl – 0:1. Poločas se pak dohrál ve stejné režii jako jeho začátek. Šance domácích útočníků likvidovala buď přítočenská obrana nebo dalšími bravurními zákroky Svoboda. Zápas se lámal v 59. minutě, kdy rozhodčí Švagr nechal správně pokračovat ve hře přes domácím pomezním účelně avizovaný offside. Sólový únik tak mohl zakončit mazáckým obstřelením brankáře a svým druhým gólem v zápase Pohlot – 0:2. To už bylo na domácí příliš a projevilo se to i na jejich psychice a hře. Přítočnu toto mírné rozhození soupeře vyhovovalo a zápas mohlo v klidu dohrát, kdyby si jinak skutečně famózní Svoboda nevybral svou chvilku a v 85. minutě nepustil hodně laciný gól. Střela k tyči zpoza vápna mu proklouzla podpáždím a míč se líně dokutálel za brankovou čáru – 1:2. Přítočno ale závěr zápasu odehrálo chytře spíše za polovinou hřiště a daleko od své branky a zaslouženě si tak po skutečně bojovném týmovém výkonu odvezlo ze hřiště Klobuk tři body a právě na Klobuky se v tabulce okresního přeboru bodově dotáhlo.

Senko P., Hráský, Šiler (ŽK), Pavlíček

Salyuk, Holeček (ŽK), Zieber, Senko L.

Jícha (85´ Janoušek T.), Pohlot (ŽK)

31´      Pohlot              1:0

59´      Pohlot              2:0