Kamenné Žehrovice „A“ - Velké Přítočno „A“ – 1:2 (1:0)

10.11.2012 20:03

Sobota 10.11.2012, 13:00 hod., okresní přebor

Dva vymodlené góly v závěru utkání = 3 šťastné a veledůležité body.

Pro oba týmy to byl z pohledu nutnosti bodovat velice důležitý zápas. Přítočno se v tabulce po posledních ne zrovna vydařených zápasech v tabulce propadlo na 9. příčku a žehrovičtí na tom jsou ještě hůře, když jim s deseti body náleží až místo 12. Pro nezpůsobilý terén na hřišti v Žehrovicích se zápas hrál na neutrální půdě, resp. na umělce v Rynholci, čímž se ale žehrovičtí připravili o výhodu domácího prostředí a Přítočno tak mělo převahu v počtu svých fanoušků a dalo by se říci, že i ve hře. I když ... – stačilo několik neproměněných šancí, nějaká „podivná“ rozhodnutí sudího a výsledek ztráty koncentrace na zápas na sebe nenechal dlouho čekat. Centrovaný míč z volného přímého kopu nechal přítočenské hráče chladnými, po hlavičce útočícího hráče Žehrovic šel míč od jedné tyče do druhé a ven z branky a i když míč nepřešel zcela zjevně celým objemem brankovou čáru, rozhodčí písknul gól – 1:0. Ještě do poločasu se sice naskytlo několik slušných gólovek i na druhé straně, skóre se však neměnilo i díky někdy až nepochopitelným zásahům žehrovického gólmana, který „domácí“ tým tímto způsobem zachraňoval před pohromou i ve druhém poločase. Za zmínku z prvního poločasu však ještě stojí odpuštění jasné penalty po faulu na pronikajícího Šilera, který byl po prohození míče obráncem úmyslně sražen uvnitř pokutového území k zemi.

Druhá půle pak byla jasně ve znamení snahy Přítočna o korekci nepříznivého výsledku. Žehrovicím se však dařilo narušovat přítočenskou rozehrávku a navíc jejich gólman dál kouzlil, když vychytal samostatnou akci P.Senka i bombu Šilera snad z malého vápna. Štěstí měl i při Zieberově trestňáku, když balón o milimetry minul levý horní roh jeho branky. Nervozita stoupala a v 75. minutě dostal po faulu za druhou žlutou Šilhan kartu červenou. Když už to začalo vypadat, že Žehrovice přeci jen útočným nájezdům početně oslabených hostí odolají, nastal v 85. minutě po špatně trefeném odkopu zmatek v jejich obraně, k míči se dostal Šiler, přihrál Holečkovi a ten v pravou chvíli protrhl svou podzimní střeleckou smůlu – 1:1. Aby toho nebylo málo, v 89. minutě dostal Šiler dlouhý balón do běhu, jako nůž máslem prošel až k bráně a jeho přihrávku si obránce ztečoval do vlastní branky – 1:2. Šokované Žehrovice se sice ještě pokusili zatlačit na pilu, ale rychle ubíhající poslední vteřiny zápasu jim už nedovolily s výsledkem nic provést.

Nedvěd

Hráský, Jícha, Feda (ŽK) (90´ Pípal), Senko L.

Senko P., Zieber, Holeček, Šilhan (ČK)

Šiler, Pavlíček (75´ Vitai)

85´ Holeček       1:1

89´ Šiler            1:2