Kamenné Žehrovice „A“ – Velké Přítočno „A“ – 0:5 (0:0)

13.11.2016 10:33

Sobota 12.11.2016, 10:15 hod., okresní přebor

Lepší konec podzimu si nemohlo Přítočno přát!

Po nečekaně špatném startu do soutěže se přítočenský tým probral a v posledních čtyřech v zápasech v řadě bodoval. Dvakrát sice prohrál na penalty, ale poslední dva zápasy vyhrál tříbodově a čekalo se, jestli tato série bude pokračovat i v závěrečném letošním klání v Žehrovicích. Těžký terén a bláto lepící se na kopačky opět neumožňoval hbitý pohyb hráčů po hřišti a i přesně přihrát bylo docela problém. První půle přinesla sice několik šancí, avšak ani jedna neskončila gólovou radostí. Domácí borci se jednou trefili do tyče a do břevna, šanci hostujícího Kolářského pak díky pomalému zakončování stihla domácí obrana odvrátit a střelu Šilera z bezprostřední blízkosti zase skvěle vytáhl brankář. Vše podstatné se tedy začalo dít po přestávce. Už ve 47. minutě došlo k faulu na hranici pokutového území a k nevoli žehrovických se kopala penalta. Míč si postavil D.Holeček a „panenkovským“ dloubákem rozjel přítočenský brankostroj. Zahanbit se v neproměňování šancí následně nenechal Šiler, který dvěma góly v rozmezí 14 minut zápas v podstatě rozhodl. Zvláště jeden ze dvou jeho gólů byl parádní. Po průniku do šestnáctky si narazil míč o tyč, proběhl kolem brankáře a stínujícího obránce a dorazil pak míč do prázdné branky. Podruhé se prosadil i D.Holeček, jehož umístěná střela placírkou k tyči z vápna byla prostě nechytatelná. V 89. minutě zasadil poslední ránu trápícím se domácím ještě L.Senko a stanovil tak výsledek na konečných 0:5. Sedmnáctibodový zisk z podzimních zápasů tak nakonec není vůbec špatný základ pro jarní boje v okresním přeboru, kdy doufejme bude Přítočno v tabulce již jen stoupat vzhůru.

Devera, Jícha, Pavlíček, Pletánek

Senko P. (46´ Pohlot), Holeček D., Salyuk (ŽK), Senko L.

Kolářský (65´ Plecitý L.), Šiler Plecitý L. (86´ Devera)

47´      Holeček D.      0:1

66´      Šiler               0:2

80´      Šiler               0:3

82´      Holeček D.      0:4

89´      Senko L.         0:5