K. Žehrovice „A“ - Velké Přítočno „A“ – 4:7 (2:5)

24.10.2015 14:18

Sobota 24.10.2015, 10:15 hod., okresní přebor

Rozjetý přítočenský expres nezastavily ani Žehrovice.

Dopolední hrací čas a soupeř, se kterým má Přítočno v posledních sezónách hodně mizernou bilanci. Naposledy dokázali přítočenští Žehrovice pokořit v listopadu 2012, tj. téměř přesně před třemi lety (!!!). Od té doby pouze jedna remíza a jinak samé prohry. Papírově tedy byl rozhodně favoritem domácí tým, a to i přesto, že v tabulce za hosty o 3 body zaostával. Co se ovšem dělo na hřišti od prvních minut, to by se nezdálo nikomu z Přítočna ani v tom nejbáječnějším snu. Šestá minuta – Pohlot, 0:1. Sedmá minuta – opět Pohlot v pohotovosti v malém vápně a dorážka – 0:2. Patnáctá minuta – pohotový Šiler v malém vápně – 0:3. Hattrick dokonal Pohlot ve 24. minutě – 0:4. Kdyby pak ještě parádně trefený trestňák Ziebera neskončil pouze na tyči, mohlo být 0:5. Domácí ale zbraně rozhodně nesložili a snažili se s výsledkem ještě nějak poprat. Útočně naladěné Přítočno jim umožnilo provést několik rychlých ataků Svobodovy svatyně a ve 33. minutě se i domácí dočkali – 1:4. Obdržený gól ale nijak Přítočno nerozhodil, zvláště když hned ve 40. minutě vysunul krásnou kolmicí do vápna Zieber Salyuka a ten se s výzvou popasoval jak se patří. Obstřelil vyběhnuvšího gólmana a Přítočno se mohlo radovat popáté. Do přestávky bohužel domácí z dalšího brejku a dorážky Svobodou vyraženého balónu ještě jednou skórovali a stanovili tak poločasové skóre na 2:5. Tříbrankový náskok však mohl být dostatečným základem pro to, aby hosté odehráli druhou půli v klidu a pohlídali si tříbodový export. Na snížení rozdílu ve skóre po proměněné penaltě za ruku L.Senka opět dokázalo Přítočno reagovat další brankou, když si Šiler chladnokrevně na půlce obhodil domácího obránce a po sóle si stejně chladnokrevně poradil i s gólmanem – 3:6. Na 3:7 zvýšil po další krásné kombinační akci na hranici desítky svým druhým gólem v zápase Salyuk. Domácím se sice podařilo střelou do protipohybu Svobody opět snížit, ale to už bylo skutečně vše.

Senko P., Hráský, Feda, Pavlíček (ŽK)

Salyuk, Holeček, Zieber, Senko L. (82´ Devera)

Pohlot, Šiler

6´        Pohlot            0:1

7´        Pohlot            0:2

15´      Šiler               0:3

24´      Pohlot            0:4

40´      Salyuk            1:5

68´      Šiler               3:6

77´      Salyuk            3:7