Družec „A“ - Velké Přítočno „A“– 2:1 (1:1)

08.04.2018 10:06

Sobota 7.4.2018, 16:30 hod., okresní přebor

Čtyři vstřelené góly a přesto bez bodu!

Zápas začalo Přítočno opatrně, vědomo si kvalit hostouňských posil Družce, poctivě bránilo a podnikalo jen sporadické útočné akce, které ovšem vždy byly varováním pro domácí obranu dirigovanou internacionálem Suchopárkem. Skóre se přesto mohlo měnit ve prospěch domácích už v 10. minutě, když sudí Choleva (mimochodem, pískal i podzimní utkání s Družcí v Přítočně) odpískal nesmyslnou penaltu po údajné ruce Šilera v malém vápně. Exekutora Roučka ovšem skvělým zákrokem Svoboda vychytal a Přítočno dále živilo naději na dobrý výsledek. Čím dál více pak drželi míč a začali si uvědomovat, že zápas je hratelný a sebevědomí rostlo. To se vyplatilo v 31. minutě, když si na půlce vzal míč Šiler, nabíhající Holeček roztáhl domácí obranu rychlým seběhem do levého křídla, což Šiler využil k tomu, aby se protáhl kolem stopérů a z hranice penalty nechytatelně vypálil - 0:1. Vedení ovšem vydrželo Přítočnu pouhou minutu, přestože samo vstřelilo další gól. Bohužel se stalo, že Křivánkem nastřelený míč před přítočenskou branku ztečoval nešťastně skluzující stoper Hráský směrem do vlastní branky a na čáře poskakující míč pak už nedokázali zkrotit ani Svoboda s Kasíkem - 1:1. Přítočno ještě do poločasu vstřelilo další gól. Trestný kop Holečka domácí gólman podcenil, na míč padající k zadní tyči nedosáhl a lehkého kontaktu s dobíhajícím Měkotou využil k teatrálnímu nafilmování faulu, na základě čehož rozhodčí Choleva gól neuznal. Čtvrtý gól Přítočno vstřelilo ve 48. minutě. To si pro změnu dal parádní vlastenec Pech, který si srazil míč k pravé tyči v době, kdy už se Svoboda pohyboval směrem ke středu branky a na míč putující za brankovou čáru prostě neměl nárok dosáhnout - 2:1. I po těchto patáliích přítočenští dál bojovali jako o život. Útočníci se bili o každý míč, záložní řada hlavně ve středu hřiště zásluhou pohyblivého Holečka a Popelky znemožňovala družeckou rozehrávku a sama zakládala nebezpečné kontry. Družec se tak do poslední minuty strachoval o výsledek a minimálně remíza by zápasu slušela. Zejména když naprosto bídný rozhodčí Choleva nepískl v závěru jasnou penaltu proti domácím za nepřehlédnutelnou kosu ve vápně na zakončujícího Kasíka. I přes těsnou prohru však hra hostů minimálně potěšila a je velkým příslibem do dalších jarních klání.

Škoda jen, že jinak dobrou až vynikající kvalitu zápasu srazil neskutečně tragicky zoufalý sudí Choleva, když nad výkonem tohoto pána ve žlutém kroutili hlavou i domácí fanoušci a zápas svým rozhodováním jednoznačně ovlivnil! I to bohužel k fotbalu někdy patří a je potřeba se nad to povznést…

Pavlíček (ŽK), Hráský, Pech, Feda

Devera, Holeček D., Popelka, Kasík (ŽK)

Šiler (ŽK), Měkota (ŽK)

31´      Šiler               0:1

32´      Hráský           1:1 (vlastní)

48´      Pech              2:1 (vlastní)