Družec „A“ - Velké Přítočno „A“ – 0:1 (0:0)

14.09.2014 09:20

Sobota 13.9.2014, 17:00 hod., okresní přebor

Bahenní koupele a zaslouženě vybojované 3 body.

I přesto, že hřiště ve Družci bylo díky dvoudenním dešťům spíše za hranicí regulérnosti a místy se dalo koupat, což několik hráčů ke své nelibosti i využilo, hráči obou týmů se s vervou pustili do souboje o tři soutěžní body. Do prvních šancí se sice dostávali domácí, kteří se rychlým přechodem přes polovinu hřiště a kolmými přihrávkami dostávali na dostřel Svobodovi branky. Nemířili však přesně a postupem doby se hostující obrana s tímto stylem útočení lépe vypořádávala, takže šancí domácích výrazně ubývalo. Zvláště pak, když si „vychytralý“ forvard Družce Misura natáhl stehenní sval a byl na hřiště víceméně do počtu. Do počtu ale rozhodně nebyl Kohout v brance domácích. Ten čelil několika pěkným střelám Přítočna, když zvláště Šiler na hrotu útoku byl střelecky poměrně aktivní, a v první půli neinkasoval jen díky nepřesnému zakončení v několika dalších přítočenských příležitostech. V 53. minutě ale už bylo vše jinak. Spilko našel za obranou Holečka, ten proklouzl do vápna a od brankové čáry našel na penaltě volného Ziebera, jemuž míč parádně sedl a Kohout neměl naprosto žádnou šanci – 0:1. V tu dobu už mělo Přítočno jasně více ze hry, i když domácí rozhodně zbraně neskládali a měli minimálně dvě příležitosti ke zkorigování výsledku. Přítočenská obrana včetně brankáře Svobody už ale byla pozorná a i díky skvělé obranné hře celého týmu, kdy zejména „jezdec“ Holeček zaslouží za tuto činnost v tomto zápase absolutorium, vítězství udržela i ve značně nervózní a rozdrobené závěrečné fázi zápasu.

Spilko, Hráský, Pavlíček (ŽK), Feda (ŽK)

Pípal, Zieber, Salyuk (ŽK), Senko L. (85´ Landa)