Den obce - červen 2011

19.06.2011 13:37

 

Den obce“, který probíhal v sobotu 18.6.2011 na mnoha místech obce, ve svém podtextu připomínal 705. výročí založení Velkého Přítočna. Rozmanité atrakce byly k vidění na fotbalovém hřišti, kde se nejdříve hrál fotbal a pak zde předváděli svůj um letečtí modeláři, dále pak na rybníku, kde další modeláři předvedli divákům v akci své modely lodí. Z ulice Vítězná pak vyrazil na spanilou jízdu konvoj historické vojenské techniky, veteránů a motorek včele s motorkáři klubu „Black dogs“, aby se pak všichni sešli na Sokolském hřišti, kde probíhal kulturní program a kde byl připraven bezpočet rozmanitých dětských atrakcí. Zaujalo rovněž vystoupení kouzelníka, malování na obličej a trampolíny. Chutě mlsných jazýčků navíc ještě uspokojovaly stánky s laskominami.

Den obce probíhal v podstatě od ranních hodin, když program začínal na fotbalovém hřišti zápasem přítočenských legend doplněných ještě aktivními hráči přítočenského SK. Před samotným zápasem stihl nainstalovat v prostoru před kabinami pan Vitáček výstavu modelů letadel a nástěnky se spoustou fotek a poučných materiálů z historie i současnosti letectví a leteckého modelářství.

 

 

Fotbalový zápas přijeli shlédnout i zástupci z německé obce Stalldorf, se kterou mělo SK v letech dávno minulých jakousi „družbu“ a kteří svou účastí mimo jiné uctili památku jejich v loňském roce zesnulých kamarádů Pavla Grila a Jana Burgera. Výsledek zápasu nebyl podstatný, byť nikdo z hráčů nešel samozřejmě na hřiště s tím, že by si připouštěl prohru. Hra nebyla tvrdá ani zákeřná a tak se zápas obešel bez vyloučení. Padla pouze jedna žlutá karta, kterou Petr Šiler v pozici sudího udělil svému otci Zděňku Šilerovi za nemístné poznámky k jeho verdiktům. Remíza 2:2 tak mohla splnit předsevzetí hráčů obou týmů, kteří mírně znaveni neobvyklým pohybem, avšak nadšeni z krásného zápasu, opustili hřiště někteří do sprch a někteří přímo k bufetu za účelem doplnění tekutin. Rezavý mok s bílou pěnou pak byl tou nejlepší odměnou za dopolední sportovní aktivitu.

 

I přesto, že sobotní počasí nepřineslo žádnou letní idylu, bylo poměrně větrno, zataženo a navíc s občasným deštěm, což dělalo problémy hlavně modelářům, celodenní akce tím nijak významně poznamenána nebyla, zvláště když navečer se vítr trochu uklidnil, ustaly dešťové přeháňky a těsně před setměním dokonce na chvilku vykouklo sluníčko.

 

 

 

Program na sokoláku tak mohl plynout přesně podle plánu. Jak již bylo uvedeno, spousty dětských atrakcí potěšilo děti, stánek s občerstvením zase průběžně uspokojoval chutě a hasil žízeň všech přítomných. Vojenská polní kuchyně supěla při přípravě vojenského a zabíjačkového guláše a k tomu všemu vyhrávala dechovka, následně skupina Perfect, kde na basu hraje Míra Dušek nejml. a v neposlední řadě skupina Kredit, která kulturně společenskou část oslav provázela až do jejího úplného závěru.

 

 

 

 

„Den obce“ byl jako každý rok pěkný, kvalitně zorganizovaný a velké díky patří všem, kteří svým dílem přispěli k tomu, že se mohl takto uskutečnit. Hlavní zásluhu na tom má však Obecní úřad a jeho „Rychlá rota“ a zejména pak Klub vojenské techniky Přítočno. Skvěle připravený areál fotbalového hřiště pak opět předvedl fotbalový klub SK Velké Přítočno.

 

 

Spoustu dalších fotografií můžete shlédnout ve fotogalerii.