Den obce 2019

16.06.2019 14:30

 

Den obce se konal v sobotu 15. června 2019 v areálu fotbalového a sokolského hřiště.


Jak už se stalo tradicí, oslavy začaly v dopoledních hodinách na fotbalovém hřišti. Vše vypuklo v 10 hod. zápasy dětí z mladší přípravky proti jejich maminkám. Klání probíhala souběžně na dvou hřištích a rozhodně se bylo na co dívat… Ač výsledky nebyly pro hodnocení rozhodující, není možné nezmínit, že naše fotbalové naděje maminkám nic nedarovaly a doslova je gólově smetly.

 

Zápas přítočenských legend přivedl na hřiště opět téměř třicítku fotbalistů, kteří si mohli užít radost z pohybu a potkat se na hřišti s kamarády, se kterými se mimo hřiště nepotkají. Fotbálek hraný na dva třicetiminutové poločasy měl zápletku až do samého konce. Přestože bílý tým vedl ještě 5 minut před koncem 3:1, modrým se povedlo zásluhou Hráského gólu snížit na 3:2 a v nastavené době (nastavovalo se odůvodněně díky několika ošetřováním…) vytrvalý tlak modrých přetavil ve vyrovnání Petr „Čochtan“ Kuchynka. S konečným výsledkem 3:3 nebyli bílí spokojeni jen do té doby, než se u postranní čáry objevily dva tácy půllitrů s právě natočenou desítkou… Nějaké ty řeči o „neregulérnosti“ konce zápasu legend pak ještě proběhly v rámci programu na Sokoláku, ale následná hudební produkce revivalu Michala Tučného, Kamila Střihavky a místních kapel CoChcem a 41x nakonec pocit křivdy z hlav fotbalistů vytěsnil. Asi tomu trochu pomohly i společné přípitky a celkově nutné doplňování tekutin. Vždyť bylo přes 30 stupňů!!!


Takže shrnuto, podtrženo: Opět krásná obecní akce!


Fotky ze sportovní části Dne obce je možné shlédnout v naší fotogalerii a rovněž na fotowebu Petra Dudáčka (děti s maminkami / legendy).

 

-JaH-