Den obce 2016

20.06.2016 10:28

 

Den obce se konal v sobotu 18. června 2016 v areálu fotbalového a sokolského hřiště a byl výjimečný tím, že se mimo jiné slavilo 710. výročí založení naší obce.

Jak už se stalo tradicí, oslavy začaly v dopoledních hodinách na fotbalovém hřišti. Vše vypuklo v 10 hod. zápasy našich přípravek proti rodičům a trenérům a nutno podotknout, že děti se do zápasů náležitě obuly a jejich touha po vítězství byla pro rodiče nepřekonatelná.

 

 

V průběhu dětských zápasů se pomalu scházeli fotbalisté o několik generací starší, aby ještě před obědem stihli odehrát svůj "zápas legend". Neskutečný počet třiceti hráčů se rozdělil do dvou mužstev. Modro-bílý byl tým tria Janoušků (Ivo, Jirka, Tomáš), červeno-černí pak byli týmem tria Dušků (3x Míra). Výkonem byly oba týmy vyrovnané a tak letošní zápas skončil v řádné hrací době remízou 2:2. Rozhodnout tak musely pokutové kopy. Těch se kopalo 5 na každé straně a jejich provedení bylo skutečně pestré - góly, tyče, vedle, nad nebo do rukou gólmanů. Nikoho zcela jistě nemohlo překvapit, že úspěšnější nakonec byli modro-bílí. V týmu Janoušků totiž hrál starosta obce Honza Burger i předseda SK Jarda Hráský. Jiný výsledek byl zkrátka nepřijatelný. Ono ale vlastně o výsledek vůbec nešlo. Všichni byli šťastní, že si mohou kopnout na krásném hřišti a že vše ve zdraví přežili ...

Zasloužená pak byla odměna u stánku v podobě zlatavého moku, když na hřišti mezitím fotbalisty vystřídali letečtí modeláři.

Na "sokoláku" pak následoval bohatý a velmi pěkný kulturní program. A protože konečně letos vyšlo i počasí, dorazil poměrně velký počet návštevníků, občanů Velkého Přítočna, ale i blízkého okolí. Fotbalisté, kteří i letos zabezpečovali občerstvení, se proto museli ohánět, aby zahnali žízeň a hlad davu, který si sobotní odpoledne a i první dvě nedělní hodiny mohl plně užívat se vším všudy.

Prostě, krásná obecní akce!

Fotky ze Dne obce je možné shlédnout v naší fotogalerii a rovněž na stránkách Fasro.

 

Za SKVP všem děkuji za účast.

JaH