Černuc „A“ - Velké Přítočno „A“ – 1:2 pk (0:0)

23.04.2018 21:47

Sobota 21.4.2018, 17:00 hod., okresní přebor

Veledůležitý dvoubodový zisk!

Černuc před zápasem ztrácela ze dna tabulky na Přítočno pouhé 4 body a tak ve hře bylo hodně. Oba týmy proto hrály opatrně zezadu a cílem bylo hlavně neinkasovat. Poměrně teplé klima rychle hráčům ubíralo síly a tak tempo zápasu nebylo bůhvíjaké. Přítočenským se navíc nedařily přihrávky, takže kombinační hra postrádala efektivitu. Jednu z největších šancí prvního poločasu si přeci jen ale vytvořilo hostující Přítočno. To když se skvěle ve vápně rychlým pohybem uvolnil Popelka, jenž předložil míč do malého vápna P.Senkovi. Brankář však úmysl vystihl, povyběhl proti míči a zmenšil tak střelecký úhel natolik, že střela neměla do branky kudy projít. To už Přítočno hrálo bez zraněného Šilera, za kterého ve 23. minutě naskočil do sestavy narychlo zaregistrovaný přítočenský novic Lukáš Riemer (naposledy hráč Velvar). V 62. minutě se pak ze střídačky dostal do hry i Kasík, a to za vyčerpaného L.Senka, který hrál v základu poprvé od vyléčení pochroumané holenní kosti. Velmi nepříjemná pak ovšem byla pro Přítočno 74. minuta, kdy se po nepatrném faulu na okraji velkého čtverce pískala penalta po zákroku Fedy. Domácí Maršoun nedal Svobodovi šanci a skóre zápasu se měnilo ve prospěch domácích - 1:0. Moc času na korekci výsledku nezbývalo, přesto Přítočno zabralo a pokusilo se s výsledkem něco udělat. Sladkou odměnou proto pak byla 80. minuta, kdy se míč dostal od beka Hráského přes Holečka až ke sprintujícímu Popelkovi, který chladnokrevně poslal míč vedle skoprnělého gólmana do sítě - 1:1. Další slibně se rozvíjející akce už Přítočno nedotáhlo a tak na řadu přišly penalty. Ouvej bylo opět nedříve přítočenským, když ve druhé sérii penaltový kop neproměnil zkušený Jícha. V páté sérii vše ale zachránil Svoboda, když lapil i penaltu domácím a v rozstřelu se pokračovalo. Když v sedmé sérii Svoboda opět penaltu chytil, odpovědnost za výsledek vzal na sebe přítočenský předseda klubu a nejstarší hráč na hřišti Hráský. Precizně proměněná penalta určila export dvou bodů do Přítočna a přeci jen částečný zápasový úspěch.

Hráský, Jícha, Pech, Feda

Senko P., Popelka (ŽK), Holeček D., Senko L. (62´ Kasík)

Salyuk, Šiler (23´ Riemer)

80´      Popelka         1:1