Pálení čarodějnic 2012

07.06.2012 10:05

 

Pálení čarodějnic – pondělí 30.4.2012

 

Již pošesté v řadě organizovalo naše fotbalové SK pálení čarodějnic a opětovná početná účast dětí, jejich rodičů a dospělých vůbec, prokázala oblíbenost této v každém roce první „společenské“ akce pod širým nebem v naší obci.

Přestože léty ověřený program může vyvolávat pocity jakési stagnace, nic na něm měnit v nejbližší době rozhodně nehodláme. K tradičnímu pečení buřtů, jež byly v areálu dětského hřiště dětem „přidělovány“ zdarma, lampionovému průvodu a porcování sladkých odměn se jako vždy podařilo děvčatům (manželkám) vymyslet spoustu nových zábavných soutěží. A změnou koneckonců bylo i umístění hranice s čarodějnicí na Sokolák, kde je pro velký oheň vhodnější prostor, než před kabinami na fotbalovém hřišti.

Čarodějnice byla opět vyvedeným uměleckým dílem a protože i odborně vystavená hranice nekladla ohni při jejím zažehávání přílišný odpor, své si děti i přihlížející dospělí užili i když „zlou“ čarodějnici oheň pohlcoval.

Pak už se každý mohl rozhodnout, zda bude trávit večer u ohně nebo u občerstvení na hřišti, kde drnkala a pěla své songy věhlasná místní kapela …

Co ale bohužel absolutně kalilo dobrou náladu účastníků akce, tak to byla neskutečná fronta u okénka s občerstvením. Většině lidí se tak nedařilo dodržovat základní pitný režim, o jídle ani nemluvě. Vyčíslené finanční ztráty snad budou pro obsluhu občerstvení na hřišti dostatečným zadostiučiněním a motivující k tomu, aby akce tohoto typu, a zejména pak budoucí Čarodějnice 2013, byly po této stránce mnohem lépe zabezpečeny.

Několik snímků z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.