Braškov „A“ – Velké Přítočno „A“ – 0:1 (0:1)

03.10.2021 19:42

SK Braškov „A“ – SK Velké Přítočno „A“ – 0:1 (0:1)

Neděle 3.10.2021, 16:00 hod., I.B třída

Bojovnost, odhodlání a týmový výkon – to byly základy úspěchu!!!

Ač je Přítočno zmítáno nebývalou marodkou a jen tak tak se A tým dává před zápasem dohromady (o B týmu ani nemluvě), vlastnosti jako bojovnost, odhodlání a týmový duch naštěstí nevymizely. I v sestavě nebyli zdravotně rozhodně všichni fit, přesto se díky již uvedeným vlastnostem podařilo na hřišti Braškova zvítězit v krajském „kožohorském“ derby a urvat tolik důležité 3 body do tabulky I.B třídy.

Zápas začal z obou stran víceméně opatrně, hrálo se spíše ve středu hřiště a obrany zdárně zachytávaly všechny útočné akce soupeřových útočníků. Nikdo rozhodně nečekal, že nenápadná akce již v 15. minutě zápasu bude pro konečný výsledek zásadní a rozhodují. Skvěle hrající a neúnavně bojující Maňkoš našel cestu ven ze skrumáže braškovských parádní přihrávkou na nikým nehlídaného Holečka ve středu hřiště. Ten si míč zpracoval, lehce přistrčil před sebe a pravačkou poslal míč na branku legendárního gólmana Zlaty. K jeho neštěstí byl míč ztečován a tudíž zapadl i přes jeho veškerou snahu k levé tyči – 0:1.

Domácím zbývala spousta času na korekci výsledku, ale byť postupně přebírali iniciativu a drželi míč více na svých kopačkách než Přítočno, k nějaké vyloženě gólové šanci se nedopracovali. A pokud již alespoň zakončili akci střelou na branku hostí, v ní stál skvělý, pozorně chytající, Smrkovský. Podtrhnout je ovšem nutno výkon celé obrany dirigované Jíchou, který také ne úplně zcela zdráv, přesto byl donucen naskočit po dlouhých týdnech do základní sestavy na pozici stopera. Skvělou obrannou hru předváděla ale i záloha a v podstatě celý tým. Proto čas domácím rychle plynul a Přítočno se s každou uběhlou minutou blížilo úspěchu. A pak to přišlo – 90 minut + 2 minuty nastavení a závěrečný hvizd skvěle pískajícího Richard Svobody. 3 vítězné se exportují přes Kožovu horu do Přítočna. Super!!!