Brandýsek - Velké Přítočno „A“ – 3:1 (1:0)

02.04.2017 10:10

Sobota 1.4.2017, 16:30 hod., okresní přebor

Brandýsek proti Přítočnu opět nezaváhal.

Dlouhodobé statistiky vzájemných zápasů hrají zcela ve prospěch Brandýska, který i v podzimní části soutěže vyhrál v Přítočně jednoznačně 4:0. Po minulém soutěžním kole, kdy Přítočno s chutí přejelo Hrdlív, v týdnu kvalitně potrénovalo a k zápasu se sešlo asi to nejlepší, čím trenér Fíman vůbec může disponovat, mohlo se z pohledu přítočenských věřit v pozitivní změnu statistik. Zvolená herní taktika však dostala ránu hned v 8. minutě zápasu, kdy stopera Jíchu naskakujícího na hlavičku soupeř ve vzduchu vyvedl z rovnováhy. Nekoordinovaný dopad na zem odneslo pravé rameno a Jícha putoval do nemocnice. Než se vůbec stačilo prostřídat a zkorigovat rozestavení hráčů, Brandýsek rozehrál trestný kop a centr na zadní tyč prodloužil za Svobodova záda hlavou domácí Tesař - 1:0. Přítočnu se pak nedala upřít snaha o korekci, jeho akce ale byly až na výjimky těžkopádné, až příliš individuální a vůbec ne gólově nebezpečné. Snad jedinou šancí byla možnost dorážky Fedovy hlavičky Pohlotem. Ten však doklouzal k míči proskakujícímu kolem pravé tyče o desetinku později.

Ani ve druhé půli se herní projev obou mužstev nezměnil. Brandýsek byl rychlý, bojovný, urputně bojoval o každý míč. Přítočenští sice na oko bojovali, pozdě však přistupovali k soupeřům při bránění, vázly kombinace a složitá hra přes střed hřiště zákonitě nemohla vést k úspěchu. Jednoduchosti hry naopak ještě dvakrát využil Brandýsek. Snadný průnik Pokorného do vápna znamenal v 69. minutě druhý gól. Tentýž hráč skóroval i v 73. minutě, kdy využil pro změnu krásnou křižnou přihrávku a ostrým nártem trefil přesně k tyči - 3:0. V 88. minutě alespoň korigoval stav Pohlot, který využil zapadajícího sluníčka a pěkně kopnutým trestňákem nedal sluncem oslněnému domácímu gólmanovi šanci. V té době hrálo Přítočno již pouze v deseti, když ČK dostal v 75. minutě za druhou ŽK P.Senko.

Pavlíček (ŽK), Jícha (9´ Pohlot), Feda, Pletánek (ŽK)

Senko P. (ŽK+ČK), Salyuk, Holeček D. (ŽK), Snovický (ŽK), Senko L.

Šiler (85´ Slunečko)

88´      Pohlot                3:1