Brandýsek - Velké Přítočno „A“– 0:1 (0:0)

31.03.2019 09:50

Sobota 30.3.2019, 15:00 hod., okresní přebor

Vítězství sice hubené, ale zasloužené.

Přítočno má dlouhodobě v okresním přeboru s Brandýskem výrazně negativní bilanci. V loňské sezóně zápasy skončily výhrou Brandýska 4:0 a 4:2 a ani v sezónách minulých to nebylo jinak. Zdá se ale, že se Přítočno na tohoto nepříjemného soupeře naučilo hrát a v sezóně 2018/19 snad nastal obrat. Na podzim Přítočno zaznamenalo vítězství 5:3 a postavení v tabulce naznačovalo, že by Přítočno mohlo (mělo) uspět i v jarní odvetě.

Úvodní minuty sice patřily domácím a k vidění byly i nějaké ty šance, včetně přímého kopu z docela zajímavé vzdálenosti. Nic z toho však nebylo a v dalších minutách zápasu už začalo přebírat herní aktivitu Přítočno. Divácky atraktivní fotbal se ale rozhodně nehrál. Oběma týmům míče uskakovaly z kopaček a chyběla přesnost přihrávek. Problematické bylo rovněž vedení míče v běhu, neboť ten zůstával za nohou díky poměrně vysokému trávníku. Proslýchá se totiž, že brandýští zvolili na Přítočno taktiku neupraveného, neposekaného hřiště, snad aby tak zamezilo přítočenským „smrtícím“ kombinacím… :-) Gólu se tak v prvním poločase nedočkali ani domácí, ani hostující, diváci. Optickou herní převahu a přeci jen větší útočnou aktivitu zúročilo Přítočno v 56. minutě, kdy se na vápně dostal k míči Šiler a nekompromisní střelou nártem nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci - 0:1. A přicházeli i další šance, zleva tahal míče rychlými průniky Slánský, zprava Popelka. Orientaci ve vápně prokazovali Měkota se Šilerem a ač několik akcí po gólu vyloženě volalo, žádný už do sítě brandýského brankáře nepadl a padnout nemohl ani do Nedvědem hájené přítočenské branky. Celá obrana Přítočna totiž pracovala bezchybně a v jejím středu doslova dominovali Jícha s Kubou. Potěšující pro Přítočno je rovněž i to, že se po rekonvalescenci kotníku do hry konečně zapojil na beku i Feda, a hlavně… ve vítězném zápase!!!

Nedvěd

Senko P., Jícha, Kuba (ŽK), Salyuk (73´ Pavlíček)

Popelka, Holeček D., Snovický, Slánský

Šiler (60´ Feda), Měkota

56´   Šiler          0:1