Mimo fotbalovou sezónu a pokud je vlivem nepříznivého počasí trávník rozmočený nebo úplně pod vodou je hřiště uzavřeno. Zde se dozvíte, zda je hrací plocha aktuálně přístupná či nikoliv.

Hřiště je otevřeno!

 

Fotbalové hřiště...

...se ve Velkém Přítočně nachází na samém okraji obce, hned vedle obecní základní školy. V blízkosti je rovněž areál Sokolského hřiště a rybník.

Původní fotbalové hřiště bylo oproti tomu současnému o 90 stupňů otočené. Současnou podobu získalo hřiště až při jeho pozdější rekonstrukci. Na snímcích z roku 1959 jsou zachyceni brigádníci při výstavně kabin. Poslední ze tří historických snímků zobrazuje budovu kabin bezprostředně po jejím dokončení.  

Na dalším historickém snímku, avšak již z pozdější doby, je vidět, že topoly tvořící tradiční kulisu přítočenského plácku, jsou již poměrně vzrostlé. Tehdejší trávník byl sice zdá se hustý, jeho střih však současným zvyklostem zjevně neodpovídal.

Další období života areálu fotbalového hřiště a jeho bezprostředního okolí přinášela s sebou další úpravy a modernizace. Jmenovat bychom mohli například výstavbu zavlažovacího systému, který využívá příhodné polohy obecního rybníka, z něhož je voda na hřiště čerpána. Zejména díky tomu se daří udržovat hrací plochu i při nepříznivém suchém klimatu v dobré kondici. Rozdíl v kvalitě pažitu je patrný z níže přiloženého snímku.

Rybník

Pohled od rybníka ke hřišti

Další významnou změnu zaznamenal areál fotbalového hřiště v roce 2007, kdy bylo vybudováno zastřešení bufetu a výrazně zmodernizovány jak pánské, tak i dámské toalety.

Následující snímky ukazují, jak to na hřišti vypadá v období mimo fotbalovou sezónu. Taková "zimní idylka"...

V hlavní sezóně se snažíme, aby hřiště vypadalo takto ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Roky 2014 a 2015 byly ve znamení revitalizace hřiště a velkého budování po té, co byly vykáceny přestárlé topoly. Postaven byl nový plot kolem celého hřiště doplněný o pozinkované prvky (zábrany za oběma brankami s novými záchytnými sítěmi, 3x vrátka a jedna dvoukřídlá brána). K plotu bylo vysazeno namísto odfrézovaných pařezů cca 40 cipřišů. Dřevěného obložení se dočkal i stánek s občerstvením a na sklonku roku 2015 byl fotbalový areál napojen na nově vybudovanou obecní splaškovou kanalizaci.