Zichovec - Velké Přítočno „A“ – 2:3 (0:0)

14.04.2012 23:08

Sobota 14.4.2012, 16:30 hod., okresní přebor

Vývoj zápasu odpovídal zjevně tomu, že oba celky zaujímají v nižším středu tabulky okresního přeboru pozice hned vedle sebe. Zichovec byl před zápasem s 21 body na 8. pozici, Přítočno s o bod menším počtem bodů o jednu pozici níže. Takže byť první poločas přinesl nadějné útočné akce obou týmů, do přestávky se diváci gólu nedočkali.

Za to ve druhém dějství přišly doslova brankové hody. Jako první se k nevoli domácích příznivců prosadilo Přítočno, když na jaře zatím gólově neproduktivní Holeček zařídil jednobrankové vedení hostí a zahájil tak nevídanou přetahovanou. Přítočno totiž po vstřeleném gólu lehce ubralo v útočné aktivitě a chtělo hru kontrolovat s cílem neinkasovat. To se také chvíli dařilo, dobrých 10 minut, i když s velkým štěstím. Jedna akce zichoveckých následovala druhou, jednou míč vytěsnil mimo branku Svoboda, pak domácí nemířili přesně mezi tyče. Teprve rychlá přihrávka na rozběhlou dvojici útočníků pohybujících se na hranici ofsajdu a přestřelení gólmana přinesla vyrovnání. Domácí pocítili šanci výsledek utkání zcela zvrátit ve svůj prospěch a začali přebírat iniciativu. V 70. minutě ovšem přítočenští nahradili na pravé straně zálohy unaveného rekonvalescenta Hanfa Hráským, který hned svým prvním setkáním s míčem vyslal do útoku L.Senka, ten nacentroval na přední tyč, kde se dravě prosadil rovněž svým prvním jarním gólem J.Lhota – 1:2. Domácí museli tedy ještě více zabrat, aby mohli na nějaký ten soutěžní bod alespoň teoreticky pomýšlet. A zabrali skutečně mohutně. Ve vyrovnání jim sice nejdříve zabránilo břevno, další střela zpoza šestnáctky však byla o mnoho přesnější a Svoboda na ni prostě nedosáhl – 2:2. Ještě před tímto zásahem však mohl stvrdit 3 body pro Přítočno J.Lhota, jež ve skluzu na zadní tyči jen těsně minul střílený centr Holečka.

Rozhodnutí zápasu tak padlo necelých 5 minut před koncem, kdy skrumáž v domácím malém vápně propálil z ostrého úhlu „z voleje“ čistým nártem Hráský, ke kterému míč z výšky padl na pravačku po nešťastně odvráceném centru z levé strany hřiště. A bylo hotovo – 2:3.

Senko P., Šiler, Pavlíček (ŽK), Pletánek

Hanf (70´ Hráský), Zieber, Jícha, Senko L.

Lhota J. (80´ Vitai), Holeček

55´ Holeček        0:1

70´ Lhota J.        1:2

85´ Hráský         2:3