Vraný „B“ - Velké Přítočno „A“ – 3:2 (1:1)

07.11.2015 19:46

Sobota 7.11.2015, 14:00 hod., okresní přebor

Šnůru vítězných zápasů ukončil poslední tým tabulky – Vraný B.

Přítočno zajíždělo do Vraného bez vykartovaného Pavlíčka a Salyuka, který musel plnit pracovní povinnosti. I tak ale mělo Přítočno dost silný kádr na to, aby s posledním celkem tabulky body uhrálo. Podvědomé podcenění soupeře a snad i upadající forma a glanc přítočenského týmu však dokonalo své. Cestu k vítězství začali domácí dláždit už v 11. minutě dlouhým autem do útočné šestnáctky, kde si Hráský neporozuměl dost dobře s gólmanem Svobodou a padající míč trefil vranský útočník lobem k zadní tyči – 1:0. Na tento gól zareagovalo Přítočno poměrně rychle, když se ve 24. minutě prosadil kanonýr Pohlot. Míč si na vápně obratně zpracoval k pravé noze a na křižnou střelu domácí gólman nemohl dosáhnout – 1:1. Pak se Pohlot dostal ještě k jednomu zakončení tváří v tvář brankáři. Míč ale skončil pouze na tyči. Poločasová bouře v kabině Přítočna sice přinesla drobné zlepšení hry ve druhém dějství, ale žádný „válec“ to rozhodně nebyl. Přesto se hosté dočkali gólu zásluhou Jíchy, který se prosadil hlavou po sérii tří parádních rohových kopů Ziebera. Vedení pak mohl potvrdit několikrát Pohlot. Jeho stoprocentní gólovky ale zůstaly nevyužity, stejně jako příležitost hlavičkujícího Fedy, kterého vychytal reflexním zákrokem domácí gólman. I přes tyto akce Přítočna domácí stále hrozili rychlými výpady mladých běhavých útočníků. Trochu paradoxně se ale domácí dočkali vyrovnání absolutně z ničeho. Po faulu na půlce hřiště Vraný nakoplo dlouhý míč až do vápna, na který nikdo z útočníků nedosáhl. Bohužel pro Přítočno ale na míč nedosáhl ani Svoboda, kterého míč po odrazu o zem přeskočil – 2:2. Vraný vycítilo šanci na tři body a začalo být pro přítočenskou obranu hodně nebezpečné, zvláště když se opět Přítočnu přestala dařit rozehrávka a i jednoduché kombinace. A tak v 87. minutě došlo k nejhoršímu. Rychlý průnik vranského útočníka do vápna, první střela zblokována Fedou, ale odražený míč pak usměrnil útočník opakovanou střelou za Svobodova záda – 3:2. Frustrované Přítočno mohlo přeci jen ještě v samotném závěru skóre srovnat. Ačkoliv ale Jícha avizoval spoluhráčům, jaké střelecké pozice mají zaujmout na před bránu prodlužovaný aut, k míči, který se snesl na malé vápno, měli všichni přítočenští daleko. Tři vítězné body tak zůstaly ve Vraném a v přítočenské kabině zavládl smutek ze zbytečné prohry.

Hráský, Šiler, Feda, Senko P.

Pípal, Holeček, Zieber, Senko L. (ŽK)

Pohlot, Jícha

24´      Pohlot            1:1

63´      Jícha              2:1