Velké Přítočno „A“ – Zlonice „A“ – 2:1 (1:1)

15.09.2013 10:21

Sobota 14.9.2013, 17:00 hod., okresní přebor

Tři body spadly snad z nebe …

Zlonice přijely do Přítočna jako favorit navzdory tomu, že nejvyšší okresní soutěž hrají prvním rokem. Sebevědomě působil tým Zlonic i na hřišti a bylo jasné, že pro domácí nebude zápas procházkou v růžovém háji. Hosté měli jasnou herní převahu, do vážnějších gólových šancí se ale díky obraně Přítočna skvěle dirigované Jíchou nedostávali. Naopak první gólovku si vypracovalo z ojedinělé akce Přítočno, když se Šiler šikovně obtočil ve vápně kolem obránce. Jeho umístěná střela ale skončila pár desítek centimetrů vedle pravé tyčky. Vzápětí musel zatáhnout za ruční brzdu P.Senko a za stažení hráče za trenýrky si navíc vysloužil žlutou kartu. Trest za faul byl však krutější. V souboji o centrovaný míč z následného volného přímého kopu se přetlačoval Jícha na hranici malého vápna se zlonickým hráčem tak vehementně, až si dal hlavou vlastní gól – 0:1. I ve druhém gólu zápasu měl prsty Jícha. Tentokrát to ovšem bylo u protější branky, kdy opět šel s vervou do souboje o centrovaný míč, přetlačil obránce a míč se od něj odrazil k nikým nehlídanému Pohlotovi. Ten už neměl s dorážkou problém a stanovil poločasový stav 1:1. Ani ve druhé půli se hra Přítočna nezměnila. Hra byla upachtěná, bez pohybu, směrem dozadu se až na výjimky nikomu moc zatáhnout nechtělo a opět se hojně kazily přihrávky. Hosté proto stále hráli na výhru a zatlačovali domácí více a více do defenzivy. Stejně jako v první půli ale tlak naštěstí nevedl k vyloženým příležitostem, i když ve středu pole zloničtí záložníci nad domácími jasně triumfovali. A pak se opět potvrdilo, že fotbal nemá logiku. Precizně hrající hosté z ničeho nic vyrobili dvě hrubky v obraně. Tu první ještě Pohlot nezužitkoval podle svých představ, v té druhé, kdy míč vybojoval na půlce Šiler a dotáhl ho až do vápna, Pohlot už nezklamal a chladnokrevně nabídnutou šanci po Šilerově ideální přihrávce proměnil – 2:1. Teprve pak se u domácích objevila touha po vítězství, bojovnost a hlavně týmový duch! Hosté byli zaskočeni a snažili se s výsledkem ještě provést, ale kromě jednoho závaru před brankou Svobody a obdržení červené karty za úplně zbytečný faul u rohového praporku se již na víc nezmohli. Tři body tak zůstávají, tak trochu zázrakem, v Přítočně.