Velké Přítočno „A“ – Vraný „B“ - 5:0 (0:0)

12.06.2016 09:48

Sobota 11.6.2016, 17:00 hod., okresní přebor

Pohodlné vítězství vrátilo mužstvu Přítočna tvář.

Zápas s posledním celkem tabulky okresního přeboru a již jasným sestupujícím byl ideální k tomu, aby si přítočenští napravili pošramocenou pověst a rázně uťali sérii tří proher v posledních nepovedených soutěžních kláních. Od prvních minut zápasu bylo zřejmé, kdo bude tahat za delší konec provazu. Přítočno si vytvářelo jednu šanci za druhou. Pohlot šel po pěkných vysunutí Jíchou a pak Hráským dvakrát sám na branku, avšak jeho zakončení pouze zdvihalo sebevědomí hostujícího gólmana. Vedle hlavou mířili rovněž Jícha a Feda. Neproměněné šance domácích držely vranské ve hře a ti s postupem doby začali vystrkovat růžky. Několikrát zahrozili rychlým protiútokem do otevřené a až moc útočně laděné domácí obrany. Svoboda tak musel předvést několik zázračných zákroků a jednou mu muselo pomoci i břevno. Přes jasnou útočnou převahu Přítočna zůstalo nakonec skóre až do poločasového hvizdu nezměněno, tedy 0:0. Druhá půle naštěstí pro domácí už góly přinesla. Jestliže se Pohlot gólově neprosadil v první půli po krásných kombinačních akcích, ve 49. minutě se dostal ke ztečovanému míči a z hranice malého vápna jej pouze prodloužil za brankovou čáru - 1:0. Tímto šťastným zásahem nastartoval chuť Přítočna po dalších gólech a ty začaly skutečně i přicházet, když hostující hráči postupně ztráceli chuť do hry a nejraději by se už viděli ve sprchách. V 55. minutě přidal další zásah Jícha a po dalších 4 minutách vymáchal brankáře zkušeně Zieber, když ho do jasné šance vysunul pěknou přihrávkou Pohlot - 3:0. V 71. minutě se dostal na hřiště Šiler a hned ze své první akce mohl skórovat. Jeho střela z penalty však byla sražena a neujala se ani jeho rychlá dorážka. Dva hřebíčky do vranské rakve tak přidal ještě Jícha s Fedou a když Hráského dalekonosnou střelu z voleje do šibenice vranský gólman vyškrábl mimo branku, skončil zápas jasným skórem 5:0. Cíl byl tedy splněn, série proher byla přetržena a tři vítězné body zůstaly při posledním zápase tohoto soutěžního ročníku na domácím hřišti v Přítočně.

Fotky ze zápasu je možné shlédnout zde.

Senko P., Hráský, Feda (ŽK), Pavlíček

Pípal (46´ Holeček D.), Zieber, Jícha, Senko L.

Pohlot (71´ Šiler), Salyuk (68´ Devera)

49´      Pohlot            1:0

55´      Jícha              2:0

59´      Zieber             3:0

66´      Jícha              4:0

81´      Feda               5:0