Velké Přítočno „A“ - Vinařice „A“ – 0:2 (0:0)

30.09.2017 09:06

Čtvrtek 28.9.2017, 16:30 hod., okresní přebor

Kvalita Vinařic se potvrdila.

Premiérové klání s Vinařicemi, které jsou nováčkem okresního přeboru, potvrdilo kvalitu hostujícího týmu. Ten si z Přítočna odvezl tři vítězné body a po 6. kole soutěže se vyšvihl na 1. místo přeborové tabulky. Přestože se vinařické vítězství nerodilo vůbec lehce, hlavně díky několika úžasným zákrokům domácího brankáře Svobody, který tým skutečně podržel, nakonec lehká herní převaha a vinařická herní euforie dosáhla svého a dvěma góly zajistila pro hosty vítězství. Nutno ovšem podotknout, že oba góly byly spíše šťastné, než nějak zvlášť vypracované. Ten první padl v 50. minutě po rohovém kopu, když míč na přední tyči projel pod nohou D.Holečka, což nikdo z obránců a asi ani hostí nečekal. Bylo pak však celkem snadné pro vinařické útočníky míč z malého vápna dorazit za Svobodova záda - 0:1. I když pak Přítočno bojovalo, seč mu síly a momentální forma stačily, šanci na vyrovnání si prakticky nevytvořilo. Vinařice si tak celkem v pohodě dokráčely pro vítězství, které ještě v 86. minutě stvrdily svým druhým gólem, když ztrátu míče přítočenských při útočné akci vytrestaly rychlým přechodem do útoku a nepovedenou střelou Zelenky, která se sice sotva dokutálela k levé tyči Svobodovy branky, ale dobíhající Devera ji prostě již nedokázal vyskluzovat mimo.