Velké Přítočno „A“ – Švermov – 3:0 (2:0)

22.03.2015 08:51

Sobota 21.3.2015, 15:00 hod., okresní přebor

Žádná fotbalová krása, ale 3 body jsou doma!

První soutěžní zápasy jsou vždy nevyzpytatelné a navíc Přítočno nemohlo postavit svou osvědčenou sestavu díky vykartování P.Senka a Fedy. I tak byl cíl jasný – nastartovat tým do jarních bojů o co nejvyšší pozice v tabulce okresního přeboru vítězstvím. Splnění tohoto cíle se začalo rýsovat ve 20. minutě, kdy se míč z obrany dostal přes Jíchu k rozběhnutému Pohlotovi a ten tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nezklamal – 1:0. Kvalitní výkon Švermova to však nijak nepoznamenalo a i nadále měl opticky více ze hry. Jenže kombinace se mu dařila spíše ve středu pole a Nedvěda v domácí brance ohrožoval spíše sporadicky a nijak nebezpečně. Zato Přítočno, když už dostalo do vápna, tak to téměř vždy „smrdělo“. Brance Přítočna na 2:0 ale výrazně pomohl nešťastným zákrokem švermovský brankář, který si Zieberovu hodně chabou střelu nechal prokutálet mezi nohama až do branky.

Druhý poločas měl stejný obraz jako ten první. Mladý tým Švermova běhal, napadal a snažil se tvořit, ale domácí opět poměrně snadno skórovali. Tentokrát se prosadil po centru z půlky hřiště hlavou nikým neatakovaný Jícha. Několik pohotových zákroků musel nakonec vytasit i Nedvěd v domácí brance, ale nulu na kontě obdržených branek udržel, někdy i se štěstím, až do konce zápasu.

Nutno ještě zmínit skvělý výkon rozhodčích, zejména pak hlavního rozhodčího Svobody, který zápas odřídil skutečně bravurně a s přehledem.

Nedvěd

Pavlíček, Hráský, Šiler, Senko L.

Salyuk, Holeček, Zieber, Hanzlík (60´ Devera)

Pohlot, Jícha (85´ Kolářský)

20´      Pohlot            1:0

35´      Zieber            2:0

70´      Jícha             3:0