Velké Přítočno „A“ - Stochov – 3:1 (1:1)

11.05.2014 11:36

Sobota 10.5.2014, 17:00 hod., okresní přebor

O sestupových trablích snad již přemýšlet nemusíme!

Další z řady zápasů týmů zahrnovaných stále ještě do sestupových či barážových kalkulací vyzněl nakonec lépe pro domácí Přítočno, které tak odskočilo se ziskem 30 bodů do snad již „klidnějších“ vod okresní tabulky. Vše začal již v 6. minutě Šiler, který po centru Pípala orazítkoval břevno, aby z následné akce šikovně prošťouchl míč do sítě mezi obráncem a brankářem po centru Ziebera a přistrčení Holečkem – 1:0. Radost ale netrvala dlouho. Soupeř využil zaváhání L.Senka v rozehrávce a gólově potrestal nedůslednou obrannou práci domácích vyrovnávacím gólem. Pak se hrálo oboustranně opatrně, neboť týmy si byly vědomy důležitosti zápasu. Nerozhodný stav trval až do 72. minuty, kdy vedení na stranu domácích strhl ukázkovou hlavičkou Jícha po ještě ukázkovějším centru Pohlota. Tento zvrat v zápase nutno přičíst chytrému přeorganizování sestavy domácími trenéry, kdy střelec vedoucího gólu byl několik minut před tím povolán z postu stopera na hrot. A vyplatilo se. Gólové situaci ale předcházela ještě jedna pěkná akce v podání Přítočna. To pro změnu centroval Zieber a Fedovu hlavičku stochovský brankář reflexně vytáhl se štěstím z brankové čáry nad. Zieber si centr zopakoval ještě v 76. minutě. Tentokrát posadil míč na hlavu Pohlota a přítočenští se mohli radovat potřetí. Vítězství v tak důležitém duelu ocenili jinak spíše kritičtí domácí diváci po závěrečném hvizdu „hurónským“ děkovným potleskem.

Senko P. Jícha, Pavlíček, Feda

Pípal (80´ Vitai), Zieber, Šiler, Senko L.

Pohlot (82´ Kolářský L.), Holeček

8´   Šiler        1:0

72´ Jícha       2:1

76´ Pohlot     3:1