Velké Přítočno „A“ – Slaný „B“– 5:3 (1:2)

25.03.2012 11:35

Sobota 24.3.2012, 15:00 hod., okresní přebor

Ideální počasí, sluníčko, téměř bezvětří a natěšení fotbalisté - základní předpoklady dobrého fotbalu byly tedy splněny a jarní boje okresního přeboru mohly tudíž slavnostně odstartovat.

Po minutě ticha věnované vzpomínce na nedávno zesnulého pana Miroslava Maurera, osobnost, která se musela vrýt do paměti všech lidí pohybujících se okolo fotbalu nejen jako ligový rozhodčí mezinárodních parametrů, ale také zejména tím, jaký to byl Člověk!

Snad možná proto, že  přítočenští měli k panu Maurerovi skutečně hodně blízký vztah, chtěli mu vzdát hold svou hrou a pustili se do Slaného skutečně s vervou. Slánští se jen obtížně dostávali přes půlicí čáru a Přítočno se stále tlačilo do zakončení. Svůj tlak však přetavilo ve vedoucí gól až ve 30. minutě, kdy na roh Ziebera naskočil Jícha a křížnou hlavičkou otevřel skóre – 1:0. Bohužel však hned z protiútoku hosté stav srovnali, když do rozhozené obrany vlétl nikým neatakovaný slánský útočník, který nedal Svobodovi nejmenší šanci – 1:1. Do poločasu se na hřišti zahřmělo ještě jednou, když přítočenští středopolaři nechali příliš prostoru v území před vlastním velkým čtvercem a Slaný toho dokonale využilo dalekonosnou střelou, po které se Svoboda natahoval marně – 1:2.

O poločase se v Přítočně opět zahřmělo, tentokrát v kabině domácího týmu. Zvýšené útočné úsilí domácích ve druhém poločase však velmi rychle zmrazil nečekaný útočný výpad hostí a další branka v síti smutného Svobody – 1:3. Čas začal pro domácí plynout velmi rychle a už to začínalo vypadat na první jarní ztrátu bodů. Od 80. minuty se však na hřišti začaly dít věci. Nejprve Zieber našel rozehrávkou volného přímého kopu na hranici šestnáctky stopera Hlaváče a ten šikovně umístil míč k tyči – 2:3. Z dalšího trestňáku pak překvapil hostujícího gólmana Zieber přímou střelou ke druhé tyči – 3:3. Po průniku Jíchy velkým vápnem skóre otočil L.Senko a v nastavení pak výsledek pečetil po kličce gólmanovi do prázdné branky opět Zieber.

Konečný výsledek 5:3 byl pro slánské fotbalisty krutý, zejména když ještě 10 minut před koncem vedli o 2 góly. Přítočno však prokázalo silnou touhu po vítězství, kterého nakonec a možná trochu se štěstím dosáhlo.

Pavlíček (ŽK), Hlaváč, Jícha, Pletánek (ŽK)

Pípal (45´ Dušek), Zieber, Holas (55´ Devera), Senko L.