Velké Přítočno „A“ – Slaný „B“ – 2:6 (1:3)

02.11.2014 09:08

Sobota 1.11.2014, 14:00 hod., okresní přebor

Lekce z fotbalu!

Slaný přijelo do Přítočna posíleno o borce z áčka a herní projev to ovlivnilo více, než kdokoliv z přítočenských čekal. Navíc v obranných šicích Přítočna absentovali Šiler s Fedou (prvně jmenovaný má stop za 4 ŽK, druhý je v trestu na 3 zápasy za zbytečnou ČK v minulém zápase) a bylo to bohužel hodně znát. Lehkonohý pohyb, rychlost, přehled, přirozená práce s míčem, pohyb bez míče. To všechno byly vlastnosti, v nichž hosté nad upracovanou a těžkopádnou hrou domácího týmu totiž jasně dominovali. Už v 10. minutě to bylo 0:1, když po prohraném souboji o míč u levé lajny prošel snadno slánský středopolař až na hranici šestnáctky, odkud vnějším nártem poslal umístěnou střelu ke vzdálenější tyči. Z velkoryse poskytovaného prostoru ve středu hřiště vzešel i druhý gól. Míč se od nikým nehlídaných záložníků dostal na pravou stranu (z pohledu Přítočna), následovalo zatažení do vápna a střela. Tu Janoušek vyškrábl pouze na tyč, u které se následně srazili Jícha s L.Senkem a další dobíhající slánský hráč snadno míč doklepl do sítě. Dalšímu posunu skóre pak zabránil několika skvělými zákroky výborně chytající Janoušek. Ve 30. minutě však neměl šanci dosáhnout na další umístěnou střelu k tyči od opět nijak neatakovaného hráče na hranici velkého vápna – 0:3. Ve 40. minutě se přeci jen dočkali i domácí, kdy z ojedinělého závaru před branou hostí Jiránek parádně trefenou střelou šibenice korigoval na 1:3. Ani ve druhé půli se Přítočnu ale nepodařilo herně se soupeřem vyrovnat a tak byl průběh hodně podobný první pětačtyřicetiminutovce. Skóre opět 1:3, když za domácí skóroval v 80. minutě utěšenou střelou Zieber.

Fotky ze zápasu najdete ve fotogalerii Kladenského deníku.

Janoušek

Senko P., Jícha, Pavlíček (70´ Devera), Senko L. (ŽK)

Pípal, Jiránek, Zieber, Salyuk

Holeček, Pohlot

40´      Jiránek          1:3

80´      Zieber           2:6