Velké Přítočno „A“ – Slaný „B“ – 2:3 (0:3)

21.10.2012 10:43

Sobota 20.10.2012, 15:30 hod., okresní přebor

Fotbal se musí hrát celých 90 minut, 45 nestačí!!!

Domácí tým chtěl potvrdit dalšími body vítězství přivezené z Buštěhradu a hlavně chtěl takto pogratulovat trenéru Kremláčkovi k jeho čerstvému otcovství. Zůstalo však pouze u předzápasových řečí a tak na hřišti celý první poločas jasně vládli hosté ze Slaného. Nedůraz přítočenských byl po zásluze potrestán třemi góly v jejich síti a teprve poločasové prostřídání a zásah do rozestavení hráčů přinesly změnu obrazu hry. V první pětačtyřicetiminutovce, která byla ze strany Přítočna skutečně velmi slabá, mohl však být rozdíl ve skóre ještě propastnější, kdyby se několika bravurními zákroky nepředvedl brankář Sklenička.

Po přestávkovém pohovoru v kabině domácích se ale hra Přítočna přeci jen zvedla a bylo vidět, ze se hráči snaží odčinit pokaženou první půli. Terén sice neumožňoval kdovíjaké kombinace, nicméně snahu o korekci stavu vyjádřil po Zieberově přelobování obrany Šiler, který si balon perfektně na hranici šestnáctky zpracoval a technickou střelou mířil přesně – 1:3. Když pak jeho sprintu z půlky nestačil nikdo z hostující obrany a na jemné bodýlko nestačil reagovat ani slánský gólman, začali se do té doby suverénní hosté o výsledek hodně obávat. Útočné akce domácích v té době podporoval už i stoper Jícha a i díky tomu se vytvořilo několik závarů volajících po gólu v přehuštěném vápně Slaného. Blízko vyrovnání měl Holeček, snad z pěti metrů nastřelil ale pouze tyč. Srovnat mohl také Šiler, před kterým však míč po prudkém centru odskočil nešťastně na jeho stehno, takže k zakončení se už z bezprostřední blízkosti nedostal. Konec zápasu sice Slaný odehrávalo pod velkým tlakem a v podstatě pouze před svou brankou, nicméně 3 vítězné body nakonec uhájilo, i když remíza by asi byla spravedlivější.

Sklenička

Hráský, Jícha, Feda, Senko L.

Senko P. (ŽK) (45´ Pucholt J.), Zieber, Holeček, Šilhan

Šiler (ŽK), Vitai (35´ Pletánek)

60´ Šiler            1:3

75´ Šiler            2:3