Velké Přítočno „A“ - Slaný „B“ – 1:2 pk (0:1)

09.04.2017 09:54

Sobota 9.4.2017, 16:30 hod., okresní přebor

Bojovný výkon celého týmu obral o bod druhý tým soutěže!

Béčko Slaného přijelo do Přítočna se svou klasickou sestavou a potvrdilo, že druhá příčka v tabulce a sváděný boj o postup s béčkem Hostouně není mimo realitu. Technicky vyspělí a skvěle fyzicky i rychlostně vybavení hráči Slaného zatápěli domácímu týmu hned od úvodního hvizdu. Přítočno však dokonale plnilo trenérem Fimanem naordinovanou taktiku, a byť to bylo fyzicky hodně náročné, dařilo se aktivní obrannou hrou rozbíjet kombinace soupeře v dostatečné vzdálenosti od Svobodovy branky. Takovou hru předváděli přítočenští i po inkasovaném gólu v 8. minutě, kdy se hostující Klusáček trefil naprosto nevídaně z 25 metrů ostrou ranou přímo do šibenice a poslal tak Slaný do vedení. Přítočnu nezbylo nic, než stále bojovat o každý míč a zkusit výsledek srovnat. Málem se to povedlo Pohlotovi, který se po jedné ze slibných kombinací domácích ocitl tváří v tvář slánskému gólmanovi. Pokus o obstřelení však brankář vystihl a míč vyškrábl mimo branku. Mnohem blíže k vyrovnání však mělo Přítočno ve 40. minutě, kdy se z mely před brankou odrazil míč k osamocenému Hráskému. Ten však padající míč na malém vápně vůbec netrefil a nohu si šel po promáchnutí do prázdna hledat snad až do Malého Přítočna…

Otázkou pro druhý poločas bylo, zda domácí hráči vydrží uhrát fyzicky náročnou taktiku až do 90. minuty. A nutno říci, že ano, i když samozřejmě síly notně ubývaly. Slaný se sice do ojedinělých šancí dostávalo, hrozilo však spíše z rohových a trestných centrovaných kopů. Sladké odměny se bojující Přítočno dočkalo v 78. minutě, kdy nahrávku Pohlota do volného prostoru využil k nevídanému sólu Pletánek, jež zkušeně prošel až do vápna a ještě zkušeněji propíchl míč za záda vybíhajícího gólmana - 1:1. Propuklou radost však rychle utnula ČK Fedy v 80. minutě, který na půlce žlutě fauloval a protože již jednu kartu měl, putoval předčasně do sprch. Na hranici možností bojující domácí však remízu se štěstím uhájili i přes dlouhatánské nastavení hry a slánskými nastřelené břevno.

O dělbě bonusového bodu se tedy rozhodovalo penaltami. Za přítočenské proměnili Salyuk, Snovický a Šiler. Na brankáře však nevyzrál Pohlot ani Pletánek a protože poslední hostujícím týmem neproměněnou penaltu nechal jinak kvalitně pískající sudí Jandák s úspěšným výsledkem opakovat, Slaný si odvezlo 2 (asi zasloužené) body.

Pavlíček (ŽK), Šiler, Hráský, Feda (ŽK+ČK), Pletánek

Salyuk, Holeček D. (54´ Devera), Snovický (ŽK), Senko L.

Pohlot

78´      Pletánek        1:1