Velké Přítočno „A“ - Libušín – 1:4 (0:1)

23.03.2014 10:15

Sobota 22.3.2014, 15:00 hod., okresní přebor

Posílený Libušín nedal domácím šanci!

Podobný scénář jako na podzim v Libušíně, podobný výsledek. Rozdíl pouze v tom, že libušínští vstřelili Přítočnu ještě o jeden gól více. Už od začátku zápasu působili hosté fotbalověji, i když do první větší šance se v 15. minutě dostali domácí. Zleva centroval Pohlot, ale hlavička Šilera gólová nebyla. Ve 20. minutě pak musel na druhé straně kouzlit domácí brankář Svoboda, kterého nechala obrana doslova na holičkách a donutila ho hned natřikrát likvidovat střelu a následné dorážky libušínského forwarda. Už 21. minutě ale tolik štěstí neměl, když libušínský středopolař prošel celou obranou jak nůž máslem a umístěnou střelou do šibecice poprvé pohnul skórem – 0:1. Ještě do přestávky se znovu dostal do šance Šiler, tentokrát po vysunutí Holečkem, jeho tvrdou střelu z úhlu ale gólman hostí s přehledem lapil. Ve druhé půli se začalo za dosti vydatného deště a černé mraky jakoby symbolizovaly pohromu pro domácí fotbalisty. Hned v 50. minutě totiž ztratil na hranici vlastní šestnáctky míč Pletánek a hosté tuto hrubici ihned trestali – 0:2. V 57. minutě sice zahrozili opět domácí, po dlouhé době se dostali do bezprostřední blízkosti branky, L.Senko však nemířil dobře a poslal míč vedle levé tyče. Přítočnu pak zjevně začaly docházet síly, a to jak fyzické, tak i psychické. Po sérii žlutých karet v 70. a 71. minutě, nekončících diskusích a herní nesoustředěnosti byl zápas v 73. minutě v podstatě rozhodnut třetím gólem soupeře. Vše podtrhl Libušín vzápětí čtvrtým gólem, když do rozložené obrany proběhl osamocený libušínský hráč a protože ho nikdo z domácích nestíhal v pohodě dorazil do prázdné branky Svobodou napoprvé vyražený míč. Pouze slabou náplastí na matný výkon Přítočna byl gól Šilera v 82. minutě na 1:4. Korekce výsledku ovšem asi vykolejila mysl jednoho z libušínských hráčů, který pár minut před koncem rozhodnutého zápasu naprosto nesmyslně vynadal rozhodčímu do „čů…ů“ a ten jej zcela oprávněně poslal s červenou kartou ze hřiště.

Senko P. (45´ Hanzlík), Jícha, Pavlíček (ŽK) (75´ Vitai), Pletánek

Pípal, Zieber, Holeček, Senko L. (ŽK)

Pohlot, Šiler

82´ Šiler         1:4