Velké Přítočno „A“ – Kročehlavy – 4:4 (3:2) pk 2:1

27.04.2014 09:13

Sobota 26.4.2014, 17:00 hod., okresní přebor

11 gólů, z toho 5 penaltových!

Už v 7. minutě se ocitl Holeček po dlouhém Zieberově pasu před hostujícím gólmanem, místo střely z první se ale rozhodl pro zaseknutí míče, které však obránci využili ke zmaření této první gólové příležitosti. Brankostroj Přítočna se přesto naplno rozjel už v 13. minutě, kdy byli v akci opět již zmínění hráči. Tentokrát Holeček parádně nadzvihl centr Ziebera přes bezmocného Pergla a domácí šli do vedení – 1:0. V 15. minutě se za ruku ve vápně kopala první zápasová penalta a Jícha se nemýlil – 2:0. O 3 minuty později šel sám na gólmana opět Holeček – 3:0. Pak už se ale domácí gólová mašina poněkud zadrhla a aktivitu postupně přebírali hosté. Ti využili v 25. minutě díru v obraně, když Jícha při pokusu vyvézt míč skončil v autu a na rychle zahrané vhazování soupeře se obrana nedokázala dostatečně rychle zformovat – 3:1. Bohužel ještě do poločasového hvizdu se Kročehlavy dotáhly na jednogólový rozdíl díky penaltě po faulu Fedy. Šanci na zisk 3 bodů opět trochu přiživil v 50. minutě Zieber, jehož dalekonosnou střelu k tyči nedokázal Pergl vytěsnit mimo branku – 4:2. V 55. minutě musel ze hry pro problémy s tříslem odstoupit Holeček a na výkonu domácího týmu to bylo hodně znát, byť hostům se povedlo snížit na 4:3 až v minutě sedmdesáté. Známé pravidlo „nedáš-dostaneš“ se naplno potvrdilo v 77. minutě, kdy nejdříve domácí Pohlot z úhlu trefil tyč a dorážející L.Kolářský pouze břevno, aby z protiútoku přetavili hosté trmu vrmu v malém vápně domácích ve vyrovnávací gól. Došlo tedy na penaltový rozstřel, který nakonec vyzněl lépe pro domácí hlavně díky tomu, že Svoboda hned první dvě penalty lapil a za Přítočno pak vítězství s přehledem stvrdil Jícha.

Fotky ze zápasu naleznete ve fotogalerii Kladenského deníku.