Velké Přítočno „A“ - Kročehlavy – 2:0 (2:0)

18.10.2015 10:17

Sobota 17.10.2015, 15:30 hod., okresní přebor

Body z Přítočna neodvezl ani lídr okresního přeboru.

Ani ve čtvrtém domácím utkání Přítočno nezaváhalo a poradilo si i s lídrem okresního přeboru, který v dosud odehraných utkáních podzimní části soutěže ztratil pouhý jeden jediný bod. Přítočenští si ale ani nemohli dovolit zaváhat, protože nechtěli nikomu z domácích příznivců pokazit posvícenské slavnosti, které právě o tomto víkendu v Přítočně probíhají.

Od samého počátku utkání se proto hrál oboustranně kvalitní fotbal. Kročehlavy prokazovali, že ne náhodou vedou tabulku. Domácí se zase vezou na vlně fotbalové pohody a tak se konečně zase fotbalem baví. A nejen hráči, ale i domácí příznivci, se mohli dokonale pobavit, když se ve 26. minutě dostal na hranici šestnáctky k míči po krásné kombinaci z levé strany Zieber. Měl dost času, aby si míč srovnal na svou parádní levačku, a protože si všiml, že brankář stojí hodně daleko před brankou, vystřelil technickou placírkou k levé tyči – 1:0. Aktivně hrající Kročehlavy se sice do žádných vyloženě gólových nedostávali, jejich útoky ale byly nebezpečné a jedna z dalekonosných střel skončila dokonce na Svobodově břevnu. Ve 34. minutě ale opět zahřmělo na druhé straně hřiště. To se k odraženému míči dostal na malém vápně všudybyl Pohlot a bez problémů poslal domácí do dvoubrankového vedení. Přítočenská euforie nebrala konce. Jícha mohl hlavou zvýšit na 3:0, ale hostům se podařilo gólu s vypětím všech sil zabránit, když míč až z brankové čáry vykopl dobře postavený obránce. Aktivní bojovná hra domácích v závěru poločasu však přinesla své oběti. Ještě před poločasem musel pro zranění odstoupit P.Senko a druhého dějství se nedočkal ani kapitán Jícha. Nucené střídání (za P. Senka zaskočil na beku Pípal, na hrot místo Jíchy se postavil trochu netradičně Hráský) však bojovný výkon Přítočna nijak významně nepoznamenalo. Kročehlavy byly s přibývajícími minutami druhého poločasu více a více nervóznější a závěr zápasu domácím usnadnili tím, že si nechali vyloučit hned 3 hráče (Poucha a Anderle si vysloužili ČK v 79. minutě, Šerák pak v 85.). Tři „posvícenské“ body tak zůstali zcela zaslouženě v Přítočně, když domácí tým zopakoval bojovný, týmový a koncentrovaný výkon z minulého zápasu v Klobukách.

Senko P. (40´ Pípal), Šiler, Feda, Pavlíček

Salyuk (90´ Landa), Holeček, Zieber, Senko L. (ŽK)

Pohlot (87´ Devera), Jícha (45´ Hráský)

26´      Zieber           1:0

34´      Pohlot           2:0