Velké Přítočno „A“ – Jedomělice – 4:1 (3:0)

18.11.2012 11:10

Sobota 17.11.2012, 13:30 hod., okresní přebor

Skalp lídra soutěže s Šilerem na postu pomezního rozhodčího.

Jedoměličtí přijeli do Přítočna s velkým sebevědomím, které ovšem oprávněně vyplývá z jejich postavení v tabulce okresního přeboru. Rozblácený a hodně měkký trávník však nahrával domácím, kteří překvapili lídra soutěže bojovným výkonem, přestože ten od počátku zápasu prokazoval svou herní kvalitu, a to zejména v záložní a útočné řadě. Nižší kvalitu jeho zadních řad však Přítočno v průběhu první půle využilo dokonale. S heslem „Nejlepší obrana je útok“, a to i bez Šilhana a zraněného Šilera, který se ale vítečně ujal funkce asistenta rozhodčího na lajně, vyrazilo Přítočno ke zteči. Skóre se poprvé měnilo ve 20. minutě, když si hostující obránce po akci Holečka s L.Senkem dal výstavního vlastence. Po několika minutách hry mohl zvýšit na 2:0 agilní Holeček, který se však rozhodl místo střely ještě přihrát nabíhajícímu Vitaiovi. Přihrávku ale vystihl gólman a bylo po akci. Po na chlup podobné spolupráci obou forvardů, kdy Holeček opět přihrával Vitaiovi, už hostující gólman neměl šanci – 2:0. Další gól pak přidal Holeček sám, když zužitkoval ideální vysunutí od Ziebara – 3:0. Stav mohl být zanedlouho 4:0. Po vyšachování jedomělické obrany však Zieber pálil pouze do břevna a i když míč pravděpodobně dopadl za brankovou čáru, odrazil se z branky ven a gól se nepískal.

Druhý poločas byl ve znamení pozorné domácí obranné hry, kterou skvěle dirigoval z postu stopera Jícha. Přestože hosté byli v držení balónu jednoznačně lepší, v bezprostředním ohrožení byla Svobodova branka poskrovnu. Domácí tým naopak využíval otevřenou obranu hostí k rychlým a nebezpečným výpadům. Čisté konto si ale nakonec Svoboda neudržel. Nejdříve sice fantasticky vytáhl trestný kop z šibenice, na samostatný průnik jedomělického útočníka však už nevyzrál – 3:1. Poslední slovo ale měl Pletánek, který 4. gólem Přítočna pečetil v úplném závěru zápasu vítězství Přítočna a další tříbodový zisk.

Hráský, Jícha, Pavlíček (ŽK), Pletánek (ŽK)

Senko P. (60´ Pípal), Zieber, Feda (ŽK), Senko L.

Holeček, Vitai (85´ Dušek)

20´ vlastní         1:0

25´ Vitai            2:0

30´ Holeček       3:0

88´ Pletánek      4:1