Velké Přítočno „A“ - Hrdlív – 6:2 (4:1)

06.04.2014 09:24

Sobota 5.4.2014, 16:30 hod., okresní přebor

Střeleckou potenci Přítočno zopakovalo i proti Hrdlívu!

V zápase týmů ohrožených sestupem šlo doslova o 6 bodů a tak bylo důležité, kdo do zápasu lépe vstoupí. A to se naštěstí povedlo domácímu Přítočnu zásluhou stopera Jíchy, který svým pokusem o centr v 10. minutě nachytal hostujícího gólmana, když mu míč zapadl ke vzdálenější tyči – 1:0. I ve druhém gólu měl prsty Jícha, když naservíroval míč kolmicí do vápna Pohlotovi a ten snadno prostřelil vybíhajícího brankáře – 2:0. No a do třetice Jícha, tentokrát gólová dorážka ze skrumáže po rohovém kopu – 3:0. Když už to pomalu vypadalo, že se za tohoto stavu poločas i dohraje, dostal se ke slovu po nepovedené střele Ziebera Holeček a umístěnou střelou skóre navýšil na 4:0. Pak se ale bohužel domácí obrana už asi viděla v kabině, protože nechala snadno Hrdlív ještě před poločasovým hvizdem stav korigovat na 4:1. V 50. minutě pak mohl Holeček opět náskok domácích zvýšit, jeho střelecký pokus však skončil vedle. Stejnou přihrávku pak adresoval Zieber i na L.Senka, i ten však branku těsně minul. V 68. minutě se blýskl včasným vyběhnutím a perfektním vykrytím prostoru domácí brankář Svoboda, aby z následného protiútoku dorazil míč vyražený brankářem po hlavičce Holečka agilní Pohlot – 5:1. V 80. minutě si pak vychutnal hostující obranu sám Holeček, když slalomem mezi čtyřmi obránci prošel až před gólmana a míč mazácky uklidil placírkou k bližší tyči – 6:1. Ostražitost přítočenské obrany pak už nebyla samozřejmě taková jako na začátku zápasu, a tak hosté ještě jednou stav zkorigovali na konečných 6:2 i když v samotném závěru mohl ještě jeden gól přidat střídající Vitai, kterého na malém vápně našel po průniku z levé strany Pletánek.