Velké Přítočno „A“ – Družec „A“ – 2:3 pk (1:1)

05.10.2013 22:32

Sobota 5.10.2013, 16:00 hod., okresní přebor

Fotbalová bída s nouzí …

Družec přijel do Přítočna v jedenácti a ještě k tomu bez svých standardních opor. Ze základu chyběli Misura, Havelka, Mačura a Suchopárek a tak by se mohlo z pohledu domácích zdát, že získat povinné 3 body bude relativně snadný úkol. Jenže ouha … V 10. minutě to bylo po nedůrazu a neobsazení hráčů ve vlastním vápně 0:1. Vyrovnání zajistil z asi jediné „fotbalové“ akce přítočenských P.Senko, kterého našel před zívající brankou po perfektním uvolnění Šiler. Opticky se pak mohlo zdát, že Přítočno má více ze hry. Otázkou však zůstává, zda to bylo „dobrým“ výkonem nebo oslabenou sestavou hostí, kteří prostě hráli, co potřebovali. Chyby v defenzivě se ale přesto dopustili. Pergl s míčem hodně mimo branku rozehrál na svého beka, tomu se nepovedl dlouhý nákop a míč zachytil Zieber. Na jeho střelu do protipohybu pak už gólman nedokázal zareagovat – 2:1. Závěrečná fáze zápasu pak byla ve znamení hodně nestandardního výkonu sudího Cholevy. Jeho podivné rozhodování vyústilo ve zlomenou lýtkovou kost L.Senka, do kterého zajel ostrým šlapákem z předchozích zákroků frustrovaný Zadák. Nejenže neviděl, ač s tím jistě počítal, červenou kartu, ale světe div se, za tento jasně likvidační zákrok neviděl ani kartu žlutou!!! Rozhodčí tak pravděpodobně kompenzoval to, že červenou kartou netrestal ani zákrok domácího Pavlíčka, který tímto trestem zaváněl jen několik málo minut předtím. Vrchol všeho pak byla písknutá penalta proti Přítočnu za oboustrannou strkanici na malém vápně poblíž přední tyče po kopnutém rohu, když navíc míč vzduchem mířil až na tyč zadní – 2:2. Došlo tedy na penalty, které tentokrát pro domácí dobře nedopadly a hosté na ně vyhráli 6:5. Jestli se hráči Přítočna nad svými výkony a předvedenou hrou zamyslí a něco s tím provedou, budeme moci posoudit za týden na Stochově.

Fotky ze zápasu jsou k vidění ve fotogalerii Kladenského deníku.

Pípal (ŽK), Jícha, Pavlíček (70´ Janoušek J. (ŽK)), Feda

Senko P., Zieber , Holeček (ŽK), Senko L. (75´ Kolářský L.)

Pohlot, Šiler

20´ Senko P.    1:1

70´ Zieber         2:1