Velké Přítočno „A“ - Černuc„A“ – 3:1 (1:1)

24.09.2017 11:04

Sobota 23.9.2017, 16:30 hod., okresní přebor

Tři body ano, ale fotbalová krása stále ne!

Zápas byl pro oba týmy hodně důležitý, byť je soutěž teprve na začátku. Přítočno ale mělo před zápasem na kontě pouze 5 bodů z 12 možných a soupeř ještě o bod méně. Poražený tým tedy padne po 5. kole k samému dnu tabulky okresního přeboru. A to ani jeden z týmů rozhodně nechtěl. Více to dalo najevo Přítočno, které pohotovou střelou Kasíka již ve 3. minutě jeho premiérovým gólem v přítočenském dresu šlo do hodně rychlého vedení. To však bylo na dlouhé minuty ze střelecké potence Přítočna vše. Naopak ve 21. minutě zahřmělo na druhé straně hřiště. Rychle zahraný aut na polovině Černuce umožnil hostům rychlý přechod přes střed hřiště a kolmé vysunutí rychlého Gunara, jemuž z domácí obrany nikdo nestíhal a proto si vychutnal i Svobodu, kterého chladnokrevně obstřelil. Stav 1:1 vydržel i přes mírný tlak Přítočna a převahu v držení míče, zejména s přibývajícími minutami druhého poločasu, až do 84. minuty. To si na opakovaný centr Holečka naběhl stoper Jícha a pěkně trefenou křížnou hlavičkou vytrhl domácím trn z paty a vstřelil rozdílový gól znamenající získání tří veledůležitých bodů. Po akci Popelky s Kasíkem v 87. minutě pak ještě stvrdil vítězství L.Senko, který se ocitl před hostujícím gólmanem zcela v osamocené pozici a nedělalo mu tudíž žádný problém gólmana prostřelit. Poměrně „od podlahy“ hraný zápas, zejména ze strany hostí, tak skončil pro domácí tým vítězně, ale jeho hra je stále těžkopádná, složitá a postrádá lehkost a krásu. Bojovnost ovšem nelze upřít, což je velké pozitivum, ze které se musí vycházet a fotbalová krása se snad dostaví. Nutno ještě zmínit, že zápas výborně a s přehledem odřídila rozhodčí Hasíková.

Senko P., Jícha, Pech (ŽK), Pavlíček

Kasík, Salyuk, Holeček D., Senko L.

Popelka, Feda

3´        Kasík             1:0

84´      Jícha              2:1

87´      Senko L.        3:1