Velké Přítočno „A“ - Brandýsek – 1:3 (0:1)

10.04.2016 12:06

Sobota 9.4.2016, 16:30 hod., okresní přebor

Šňůra domácích vítězství byla přetržena.

Ještě ani jednou v aktuálním soutěžním ročníku neztratilo na domácím hřišti Přítočno ani bod. O všechny tři je až nyní připravil ambiciózní tým Brandýska, který v odvetě podzimního zápasu dokázal přítočenské porazit shodným výsledkem 3:1. Vítězství Brandýska se začalo rodit už v 16. minutě zápasu, kdy na z pravé strany centrovaný míč nedosáhl ani jeden z přítočenských obránců a brandýští si tak mohli míč na hranici velkého vápna pohodlně připravit na střelu. Z druhé vlny zběhnuvší Pokorný mířil skvěle a čistým nártem nedal Čížkovi v domácí brance žádnou šanci - 0:1. To samozřejmě zvedlo hostujícímu týmu sebevědomí, tvrdě se bojovalo o každý míč a jen velmi pomalu se mohlo herně prosazovat i Přítočno, které přeci jen v závěru poločasu mělo o něco více ze hry. Vyjma dvou náhodných závarů před brankou hostí si ale žádnou vyloženě gólovou příležitost nevypracovalo a tak výsledek zůstal až do poločasového hvizdu nezměněn. Radost v ochozech tak mohla propuknout až v 52. minutě, kdy z penalty za stažení téměř zakončujícího Salyuka vyrovnal Šiler. Nerozhodný stav měl však pouze krátké trvání. Již po 5 minutách hry využili hosté díry v domácí obraně a snadno se opět ujali vedení - 1:2. Přítočno tak nutně muselo ve snaze o další srovnání výsledku hrát tak trochu vabank, což v 85. minutě hosté potrestali definitivně rozhodujícím třetím gólem, byť zápasu by asi remíza slušela více. Škodou pro domácí je, že do zápasu nemohli nastoupit tři hráči základního kádru - zdravotně indisponovaní Jícha s Pavlíčkem a vykartovaný P.Holeček, kterého nemožnost zasáhnout do zápasu mrzela dvojnásob, neboť si mohl premiérově kopnout na přítočenském hřišti v ostrém soutěžním zápase se svým synem Dušanem. Tak snad příští týden proti Žižicím…

Čížek (45´ Svoboda)

Senko P., Šiler (ŽK), Feda (ŽK), Pletánek

Senko L. (88´ Devera), Holeček D. (ŽK), Zieber, Hanf (77´ Blažek)

Pohlot (85´ Pípal), Salyuk

52´      Šiler                1:1