Velké Přítočno „A“ - Běleč – 1:0 (0:0)

20.09.2015 08:46

Sobota 19.9.2015, 16:30 hod., okresní přebor

Bojovný výkon celého týmu přinesl „nečekaný“ skalp lídra soutěže!

Teprve podruhé se mohlo představit přítočenské áčko v novém soutěžním ročníku na domácím hřišti a hned měli trenéři zamotanou hlavu, koho vlastně na hřiště poslat. A ještě k tomu se hrálo proti prvnímu týmu tabulky, dosud 100% úspěšné Bělči. Ze základního kádru Přítočna chyběli z důvodu pracovních povinností Jícha, Šiler a Salyuk, vykartovaný Feda a z „osobních důvodů“ nedorazil včas k zápasu ani P.Senko. I tak se ale podařilo sestavit tým, který byl schopen hrát solidní fotbal a pokusit se o malý „zázrak“. Úspěchu šel domácí tým naproti bojovným a koncentrovaným výkonem, zajištěnou obranou a s taktikou nic moc nevymýšlet a hrát jednoduše dopředu. Postupně si ale Přítočno začalo vytvářet vydařenými kombinacemi a rychlými náběhy gólové šance, z nichž nejkrásnější byla asi akce, kdy L.Senko zatáhl míč po levém křídle a jeho centr našel před malým vápnem Holečka. Ten se do centru nádherně položil a nártem trefený míč poslal bohužel pouze do tyče. Tyč ovšem několik minut předtím trefil i hostující Volf, který nasprintoval do vápna, vystřelil, Svoboda míč vyškrábl na tyč a míč nakonec uklidil do bezpečí před dalším dobíhajícím útočníkem stoper Hráský.

Zlom v bezbrankovém průběhu zápasu přinesla až 61. minuta. To se hosté snažili založit rychlý protiútok po neúspěšné útočné akci domácích. Bělečskému hráči však už na útočné polovině hřiště míč utekl daleko od nohy, čehož využil bryskním vystoupením proti Hráský, jehož rasantní přízemní odkop pak navíc našel před šestnáctkou nikým nehlídaného Pohlota. Ten si dalekonosný pas zpracoval, míč potáhl do vápna a přesně zakončil – 1:0. Hosté se s prohrou samozřejmě nechtěli smířit a tak vše podřídili snaze o alespoň vyrovnávací gól. Pokusy o několikeré nafilmování penalty však ponechávaly s přehledem pískajícího rozhodčího Stádníka v klidu a tak se domácímu týmu podařilo nejtěsnější skóre udržet až do konečného hvizdu, i když závěrečné minuty hrál pouze v deseti bez za hrubý faul vyloučeného L.Senka.

Pípal, Hráský, Pavlíček, Hanf

Janoušek J. (56´ Kolářský L.), Holeček, Zieber, Devera (45´ Senko P. (88´ Janoušek T.))

Pohlot, Senko L. (ČK)

61´      Pohlot         1:0