Tuchlovice „B“ – Velké Přítočno „A“ – 2:1 pk (1:1)

17.10.2016 09:51

Tuchlovice „B“ – Velké Přítočno „A“ – 2:1 pk (1:1)

Neděle 16.10.2016, 16:00 hod., okresní přebor

Konečně týmový výkon, byť jen s bodem!

Souboj s posledním týmem v tabulce okresního přeboru začalo Přítočno s vervou a bylo jednoznačně vidět, že z Tuchlovic chce nějaké bodíky exportovat. Proti předchozím zápasům hrál celý tým velmi aktivně, napadal, bojoval a dokonce i slušně kombinoval. Takovou hru možná ani domácí nečekali a byli jí asi trochu zaskočeni. Přítočno si proto vytvářelo šance jako na běžícím pásu. Kdyby byl po čtvrthodině hry výsledek 0:3 z pohledu domácích, nikdo by se nemohl divit. Přítočno ale trestuhodně šance zahazovalo a prosadil se až v 16. minutě Pohlot, který využil skrumáže před brankou po Jíchově hlavičce, která už možná byla i gólová. Přítočno i dál tlačilo a nenechalo tuchlovickému týmu příliš prostoru ke hře. Ve 33. minutě se však domácí dostali na dostřel Svobodovy branky a po centru z pravé strany si na míč naskočil Skořepa. Hlavičku umístil přesně k tyči a bylo srovnáno. Zlomovým bodem zápasu mohlo být sólo Pohlota v 55. minutě, který šel téměř z půlky sám na domácího gólmana. V poslední chvíli ho ale dostihl Fitko, trochu postrčil a vyvedl tak z rovnováhy, tudíž zakončení nebylo možné provést dostatečně efektivně a došlo tak „pouze“ ke srážce s brankářem. Ten musel být v důsledku střetu střídán a do branky si místo něj stoupl právě stoper Fitko, který ovšem zápas dochytal se vší parádou a udržel až do konce čisté konto, přestože několik šancí Přítočna po gólu přímo volalo. Došlo tedy na penalty, a to jak všichni vědí, je loterie. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu domácích, kteří všechny kopy proměnili, když za hosty se penalta nepovedla Svobodovi a Jíchovi. Přítočenskému týmu se podařilo vydolovat v Tuchlovicích tedy „pouze“ bod, předvedený výkon je však velkým příslibem pro příští zápas s Lidicemi, který, jak jinak, bude potřeba doma vyhrát.

Devera, Jícha, Feda, Pletánek

Senko P., Holeček D. (ŽK), Salyuk, Senko L.

Pohlot, Kolářský (75´ Hráský)

16´      Pohlot    0:1