Švermov - Velké Přítočno „A“ – 2:3 (2:1)

12.04.2017 22:40

Středa 12.4.2017, 19:00 hod., okresní přebor

Neutuchající bojovnost opět přinesla ovoce - výsledkový obrat a 3 body!

Na podzim bral Švermov v Přítočně 3 body za vítězství 3:1, nyní se situace obrátila - úspěšnější bylo v předehrávaném zápase 17. kola okresního přeboru Přítočno. Vývoj zápasu však nebyl jednoduchý. Na malé umělce pod umělým osvětlením začali lépe domácí. Už v 11. minutě se totiž ocitl sám na středu hřiště Růžička, ke kterému doputoval rychle vybojovaný míč, přistrčil si jej na střelu a pálil nekompromisně přízemní ranou vedle bezmocného Svobody - 1:0. Deštěm skrápěná umělka pak začala více vyhovovat přítočenským, kteří se rychlými kombinacemi dostávali přes zahuštěný střed  hřiště do brejkových akcí a jen nepřesná muška zapříčinila, že se stav zápasu rychle neměnil ve prospěch hostí. Krásnými náběhy se několikrát blýskl P.Senko i Pohlot. Druhý jmenovaný pak vliv novou krev do žil přítočenských, když ve 32. minutě vybojoval ve skrumáži téměř v rohu hřiště ztracený míč, obešel ve vápně oba stopery a střelou z velkého úhlu vyrovnal. Když už to vypadalo na poločasovou remízu, vybral si slabší chvilku Svoboda v brance Přítočna. Nezneškodnil totiž z rohového kopu nacentrovaný míč, který propadl přímo do jím ovládaného území v malém vápně a aniž by ho zachytil nebo nekompromisně vyrazil, domácí Schmied ho snadno uklidil ve 44. minutě do sítě - 2:1.

Bojovná hra Přítočna naštěstí pokračovala i ve druhé půli a to přinášelo samozřejmě i další šance. Škoda jen někdy zbytečné nervozity ve finální fázi nebo při samotném zakončování. Naštěstí díky tlaku na domácí obranu vznikla situace, kdy obránce zahrál ve vápně jasnou rukou a pískala se tedy penalta. K exekuci se postavil D.Holeček a vše bylo jasné už při rozběhu… - 2:2. Hra se pak přelévala od jedné branky k druhé a oba týmy chtěly strhnout vedení na svou stranu. Nasazení hráčů bylo vysoké, k vidění byly tvrdé souboje, ale i chytrá kombinační hra. Štěstěna se nakonec přiklonila přeci jen k hostujícímu týmu. Holečkova hlavička z 88. minuty po centru z rohového kopu zajistila Přítočnu 3 veledůležité vítězné body v boji o vystoupání do klidných hladin tabulky okresního přeboru.

Pavlíček, Hráský, Šiler, Pletánek

Senko P., Salyuk (ŽK) (85´ Devera), Snovický, Senko L.

D.Holeček

Pohlot

32´      Pohlot          1:1

56´      D.Holeček     2:2

88´      D.Holeček     2:3