Švermov - Velké Přítočno „A“ – 2:3 (1:2)

03.04.2016 10:23

Sobota 2.4.2016, 16:30 hod., okresní přebor

Vítězství na půdě Švermova se nerodilo vůbec lehce.

Stejně jako v předchozím zápase představilo Přítočno i tentokrát ve svých řadách novou akvizici a málokdo by asi čekal, že to bude zrovna kmenový hráč SK Kladno Dušan Holeček a v přítočenském týmu tak bude na jaře hrát holečkovské duo - otec se synem. Nicméně podařilo se a je tomu skutečně tak. Švermovští si s tím ovšem hlavu nelámali a hned v 5. minutě využili nepozornost v obraně hostí. V té chvíli se totiž střídání dožadoval zraněný L.Senko, přičemž Švermov rychle rozehrál aut a nikým nebráněný útočník pálil na zadní tyč, od níž se míč odrazil od dobíhajících hráčů za Svobodova záda - 1:0. Senka pak nahradil na levé straně zálohy Devera a Přítočno se postupně dostávalo do hry. Ta byla ale plná nepřesných přihrávek a nepovedených kombinací. Za bojovnou hru ale bylo Přítočno přeci jen odměněno v 21. minutě. Na rohový kop Ziebera si naběhl stoper Jícha, který hlavou poslal míč za poněkud zkoprnělého domácího gólmana Janjiče - 1:1. V 38. minutě se pak odehrála nevídaná věc. Trestný kop téměř z půlky hřiště napálil Pavlíček tak, že se míče nikdo ani nedotkl, Janjič jen tak promáchl svou levou ruku vzduchem a míč doplachtil až do branky - 1:2. Poločasové vedení si pak Přítočno i díky Svobodovi ve své brance uhlídalo a do druhého dějství mohlo vykročit s nadějí na plný bodový export. Tyto šance výrazně posílil Šiler, který se díky pracovním povinnostem a pozdějšímu příchodu sice na hřiště dostal až v průběhu druhého dějství, když v 75. minutě proměnil svůj sólový úprk z půlky hřiště - 1:3. V tu chvíli se zdálo být rozhodnuto a kdyby Šiler proměnil i další dvě své gólové šance, tak by i skutečně rozhodnuto bylo. Realita však byla jiná. Po rohovém kopu v 82. minutě se šikovně tečí na přední tyči prosadil domácí střelec Růžička a švermovským najednou jakoby narostla křídla. Přitlačili hosty k jejich brance a všemožně se pokoušeli vybojovat alespoň remízu. Nejblíže k tomu byli v 88. minutě, kdy rozehrávali trestný kop z velmi zajímavé vzdálenosti. Růžička však přestřelil a Přítočno pak už další možnost na výsledkovou korekci nepřipustilo.

Senko P., Jícha, Feda (ŽK), Pavlíček (76´ Hráský)

Salyuk, Holeček P. (ŽK), Zieber, Senko L. (5´ Devera (56´ Šiler))

Pohlot (ŽK) (87´ Janoušek T.), Holeček D.

21´      Jícha              1:1

38´      Pavlíček         1:2

75´      Šiler               1:3