Poháry - Memoriál Jana Burgera 2017

31.07.2017 20:43

Přítočenské poháry – Memoriál Jana Burgera 2017, jeho 38. ročník, se letos odehrál o víkendu 29.-30. července a zúčastnily se jej kromě přítočenského týmu týmy Dobrovíze, Unhoště a namísto Červeného Újezdu, který pro letošek svou účast s omluvou „odpískal“, také tým Družce. Počasí opět přálo, možná až moc, když nedělní teploty nad 30 stupni Celsia hodně rychle ubíraly hráčům síly. I tak bylo ale rozhodně na co koukat. Letošní ročník byl navíc výjimečný v tom, že v prvním zápase vítězný tým Unhoště přenechal účast ve finále poražené Družci, neboť většina unhošťských hráčů cestovala v podvečer na zápas Sparty s Bohemkou. Družec pak na neděli svůj tým notně posílila a domácí borce i přes jejich slušný výkon přehrála přesvědčivým skóre 6:2. Pohár za 1. místo v turnaji tak cestoval poprvé v historii do Družce.

Sobota 29.7.2017

Unhošť - Družec 6:2 (2:1)

Slepený tým Družce se zapůjčeným přítočenským gólmanem Svobodou v brance držel krok s pohyblivější Unhoští poměrně dlouhou dobu, a to proto, že zkušené legendy, jako Jan Suchopárek, dělaly, co bylo v jejich silách. Na vyrovnávací gól Ziebera na 2:2 však už Družec dalšími góly nenavázala a naopak Unhošť přetavila narůstající herní převahu 4 góly.

TJ Unhošť SK Družec

Velké Přítočno – Dobrovíz  3:2 (3:2)

Druhý turnajový zápas přinesl mnohem rychlejší a bojovnější fotbal. Vyrovnaný zápas rozhodly góly z prvního poločasu a ty 3 přítočenské znamenaly účast v nedělním finále. Hlavním aktérem v jejich střílení se stala v dresu Přítočna poprvé hrající posila ze Svinařova, Petr Kasík. Skóre zápasu otevřel už v 10. minutě, ve 13. minutě jej napodobil Šiler - 2:0. Dobrovíz si však z rychle vstřelených gólů nic nedělala a ve 20. minutě výsledek korigovala. Remízový stav pak vybojovala ve 31. minutě. O dvě minuty později se ale k míči ve vápně opět prodral Kasík a z úhlu strhl vedení zase na stranu domácích. Osvědčila se i druhá nová tvář ze Svinařova, Láďa Pech, který v obranných řadách tvrdil muziku a zasloužil se tak mimo jiné o bezbrankový druhý poločas.

Sestava SK VP:

Senko P., Feda, Pech, Pletánek

Kasík, Salyuk, Snovický, Holeček D., Senko L.

Šiler

Devera/ Pavlíček/Pohlot/Plecitý T.

SK Velké Přítočno Sokol Dobrovíz

O sobotních kláních informoval Kladenský deník.

Neděle 30.7.2017

Zápas o 3. místo:

Unhošť - Dobrovíz 3:4 (0:1)

Dobrovíz zápas skvěle rozehrála a výsledek hrál po celých devadesát minut v jejich prospěch. Za Unhošť nastoupila i legenda Venca Kejha, v prvním poločase na své klasické pozici, pravém beku, v závěru druhé půle pak i na pozici gólmana. Jednobrankovému manku ve skóre ale nezabránil a tak se z 3. místa v turnaji radovala Dobrovíz.

Finále:

Velké Přítočno - Družec 2:6 (2:2)

První poločas vypadal pro přítočenské velmi nadějně. Gólově se prosadil opět Kasík a z penalty pak i Dušan Holeček. Družci se však podařilo ještě v prvním dějství rovněž vstřelit dva góly a v obou měl prsty expřítočenský Zieber. První gól zajistil kvalitně kopnutým rohem, když míč posadil na hlavu z Hostouně zapůjčeného Šilhana. Druhý gól dal sám, když si míč nacentrovaný za obranu dalším hostouňákem Burantem nejdříve narazil o břevno a pak hlavou dorazil do sítě. Snaha domácích o přemožení soupeře ve druhém poločase byla zřejmá, góly však už padaly jen do jejich sítě, protože s přibývajícím časem přeci jen ubývaly síly a čím dále více se ukazovala kvalita na straně Družce. Gólově i přihrávkově se prosadila i třetí posila z Hostouně, Rouček. Družec si tak odvezla největší turnajový pohár, který zaslouží mimo jiné za to, že dokázala poměrně narychlo sestavit tým a potvrdit záskok v turnaji za Červený Újezd.