Poháry - memoriál Jana Burgera 2014

28.07.2014 13:35

Přítočenské poháry – Memoriál Jana Burgera se odehrál za krásného letního slunečního počasí na skvěle připraveném pažitu a při slušné divácké kulise za účasti stejných týmů jako v roce minulém. O vítězství v tradičním turnaji tedy kromě domácího SK bojovaly týmy z Dobrovíze, Červeného Újezda a Dokes.

Sobota 26.7.2014

Doksy – Červený Újezd 4:5 (1:1)

Doksy přijel reprezentovat B tým, protože na ten samý den si pozval A tým v rámci přípravy atraktivní tým Hvozdnice. Přesto to neměl Č.Újezd s třetitřídním nováčkem snadné a přetlačil ho výsledkově jen díky dvěma laciným gólům vstřeleným v průběhu druhé půle.

Velké Přítočno – Dobrovíz 2:3 (0:2)

Pro domácí tým se zápas nevyvíjel vůbec dobře a tudíž to s obhajobou loňského triumfu vypadalo všelijak. Zvláště pak když se domácí obraně nedařilo ubránit dorážky míčů za Nedvědova záda a poločas dopadl v jejich neprospěch rozdílem dvou gólů. Za významné negativní ovlivnění zápasu z pohledu domácích lze považovat i odstoupení Pavla Jíchy, který si hodně nešťastně vymkl kotník a musel putovat do nemocnice. Vstřelit gól a snížit na 1:3 se domácím povedlo až ve druhé půli, kdy si po ostrém centru srazil dobrovízský gólman sám míč do vlastní branky. Jiskru naděje pak pro Přítočno vykřesal Zieber proměněným pokutovým kopem. Vyrovnání bylo na spadnutí, střílelo se do tyče, do gólmana, vedle, …, ale už ani jednou do sítě. Vyrovnat stav zápasu se tedy již nepodařilo a tak do finále putoval tým Dobrovíze.

Velké Přítočno - Doksy 8:3 (7:2)

Doksy přijely zápas odehrát s mixem borců svého A a B týmu, ale zjevně ne pod tlakem nutnosti dosažení kvalitního výsledku. Oproti tomu domácí tým nutně potřeboval napravit reputaci po sobotní porážce. A diváci se nestačili divit, jaký brankostroj v zápase přítočenští předvedli. Zejména v prvním poločase to byla skutečná paráda. Rychlé vedení 1:0 zařídil po skvělé přihrávce z levého křídla od L. Senka z malého vápna do prázdné branky L. Kolářský. Vzápětí to bylo 2:0: Teprve po té se začali osmělovat i hosté. Ti předvedli několik pohledných kombinací v pohybu, což domácí obraně činilo značné potíže při bránění. Po jednom z takových rychlých kontrů byl stav zkorigován na 2:1 a vypadalo to, že Doksy se přeci jen nenechají porazit snadno. Zdání však klamalo. Kvalitně kombinující a v zápalu boje hrající domácí tým nasázel do sítě soupeře dalších 5 fíků a bylo vymalováno. Diváci nestačili góly ani počítat …

Druhá půle už nic moc nasazení nepřinesla a nakonec ani další příděl gólů. Konečný výsledek 8:3 i tak vejde do dějin MJB.

Měkota, Šiler, Pavlíček, Feda

Pípal, Zieber, Jiránek, Senko L.

Kolářský L., Holeček / Salyuk / Hanzlík / Landa

Finále:

Dobrovíz – Červený Újezd 5:2 (3:0)

Dobrovíz nenechala od úvodních minut zápasu nikoho na pochybách, kdo si letos z Přítočna odveze putovní pohár vítěze. Předváděla krásné kombinace, dravou hru omlazeného týmu a nádherné branky k tomu. Spíš než o vítězství se tak hráči Dobrovíze strachovali o to, zda se zápas stihne dohrát, než nad hřiště dorazí od východu černé mraky zvěstující silnou letní bouřku. Vše, včetně závěrečného ceremoniálu, se ale stihlo udát ještě za slušného počasí a do zastřešeného bufetu na hřišti pak už nepršelo.